Ronaldu «Al Hilol» mag‘lub etilgan o‘yindan so‘ng nimalar dedi?
«Al Nassr» klubi hujumchisi va sardori Krishtianu Ronaldu «Al Hilol» ustidan qozonilgan g‘alabadan (3:1) so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi.
Krishtianu Ronaldu dubl qayd etib, jamoasining 3:1 hisobidagi g‘alabasini ta’minladi. Ikki aniq zarba orqali portugaliyalik yulduz rasmiy uchrashuvlardagi gollari sonini 931 taga yetkazib oldi va bu mutlaq rekord hisoblanadi.
«Bu g‘alaba uchun jamoaviy sa’y-harakatlar juda muhim edi. Men uchun gol urish muhim, ammo g‘alaba qozonish bundan ham muhimroq. Saudiya Arabistoni chempionati va Chempionlar ligasida jamoaga yordam berish uchun astoydil harakat qilyapman. Men individual rekordlarga e’tibor bermayman, — dedi Ronaldu.
Ronaldu klublar miqyosidagi musobaqlarda jami 795 ta gol urgan va bu ko‘rsatkich ham rekord hisoblanadi. Shuningdek, xalqaro miqyosda raqiblar darvozasini 136 marotaba ishg‘ol qilgan Krishtianu terma jamoa uchun gol urishda ham rekordchi.
“An-Nasr” sardori joriy mavsumda jamoasining 34 ta uchrashuvida ishtirok etib, o‘z hisobiga 30 ta gol yozdirib qo‘ydi.

Роналду что сказал после поражения от «Аль Хилал»?
Нападающий и капитан клуба «Аль Наср» Криштиану Роналду высказал свое мнение после победы над «Аль Хилол» (3:1).
Криштиану Роналду оформил дубль и обеспечил победу своей команды со счетом 3:1. Два точных удара позволили португальской звезде довести количество голов в официальных матчах до 931, что является абсолютным рекордом.
«Эта победа была очень важна благодаря командным усилиям. Для меня важно забивать голы, но победа важнее. Я усердно работаю, чтобы помочь команде в чемпионате Саудовской Аравии и Лиге чемпионов. Я не обращаю внимания на индивидуальные рекорды», — сказал Роналду.
Роналду забил в общей сложности 795 голов в клубных соревнованиях, и этот показатель также является рекордом. Кроме того, на международном уровне Криштиану 136 раз поразил ворота соперников и является рекордсменом по голам за сборную.
Капитан «Аль Наср» в текущем сезоне принял участие в 34 матчах своей команды и записал на свой счет 30 голов.