Vitaliy Levchenko "Neftchi"ning yirik hisobdagi g‘alabasi haqida nimalar dedi?
Superliganing 5-turidan o‘rin olgan "Mash’al" - "Neftchi" (1:4) uchrashuvidan so‘ng mehmonlar bosh murabbiyi Vitaliy Levchenko matbuot anjumanida ishtirok etdi.
- O‘yinni yaxshi boshladik va to‘p nazoratiga katta urg‘u qaratdik. Ikkita gol ham urdik, ammo taym oxirida biroz bo‘shashdik va gol o‘tkazib yubordik. Raqib xatolaridan unumli foydalanish haqida yigitlarga kiyinish xonasida aytdim. Ikkinchi bo‘limga katta ishonch bilan chiqdik va g‘alabaga munosib o‘ynadik. Jamoamiz vakillari va muxlislarimizni g‘alaba bilan tabriklayman.
- Bugun "Neftchi"dan rotatsiya kutgandik. Lekin bu sezilarli darajada amalga oshmadi...
- Jamoamizdagi ko‘p futbolchilar yangi, shu bois o‘zaro tushunish yaxshilanishi uchun ko‘proq birga o‘ynash kerak. Bizda har bir futbolchi o‘yinga tayyor bo‘lishi kerak. Asosiy tarkib yoki zaxira tarkib sifatida hech kimni ajratmaymiz. Natija kerak, buning uchun kim loyiq bo‘lsa, maydonga tushiramiz. Mashg‘ulotlarda kuzatamiz, xulosalar shundan keladi.
- 15 aprel kuni "Navbahor" bilan o‘ynaysizlar. Shu o‘yinda tarkib qanday bo‘ladi?
- Ushbu sanaga qadar hozircha vaqtimiz bor. Mashg‘ulotlarda kim qanchalik tayyor ekanini ko‘rib olamiz. Yakuniy xulosa eng oxirida bo‘ladi.
- Yovovichning holati qanday?
- O‘tgan bahsda jarohat olgandi. Tavakkal qilishni istamadik va dam berdik. U bizga har doim kerak. Uning jarohati biz uchun yoqimli emas. Ko‘ramiz, keyingi o‘yinga qadar to‘liq tiklanib ulgursa, maydonga qo‘yamiz.

Виталий Левченко что сказал о крупной победе "Нефтчи"?
После матча "Машал" - "Нефтчи" (1:4) в 5-м туре Суперлиги главный тренер гостей Виталий Левченко принял участие в пресс-конференции.
- Мы хорошо начали игру и сделали акцент на контроле мяча. Мы забили два гола, но в конце тайма немного расслабились и пропустили гол. Я сказал ребятам в раздевалке, что нужно эффективно использовать ошибки соперника. Во втором тайме мы вышли с большой уверенностью и достойно сыграли на победу. Поздравляю наших представителей команды и болельщиков с победой.
- Сегодня мы ожидали ротацию от "Нефтчи". Но это не было заметно...
- У нас много новых футболистов в команде, поэтому для улучшения взаимопонимания нужно больше играть вместе. Каждый футболист должен быть готов к игре. Мы не выделяем никого как основного или запасного. Нужен результат, и мы выпустим на поле тех, кто этого достоин. Мы наблюдаем на тренировках, выводы делаем оттуда.
- 15 апреля вы сыграете с "Навбахором". Какой состав будет на эту игру?
- У нас еще есть время до этой даты. Мы посмотрим, кто насколько готов на тренировках. Окончательный вывод будет сделан в самом конце.
- Каково состояние Йововича?
- Он получил травму в прошлом матче. Мы не хотели рисковать и дали ему отдых. Он всегда нужен нам. Его травма для нас неприятна. Посмотрим, если он полностью восстановится к следующей игре, мы выпустим его на поле.