Flik jamoasining "Borussiya"dan uchralgan mag‘lubiyati sababini ma’lum qildi
“Barselona” bosh murabbiyi Xans-Diter Flik Chempionlar Ligasi chorak finalida “Borussiya Dortmund”ga qarshi javob o‘yinidagi mag‘lubiyatga izoh berdi. Kataloniyaliklar 1:3 hisobida yutqazgan bo‘lsa-da, ilk o‘yindagi 4:0 hisobidagi yirik g‘alaba orqali yarim finalga yo‘l oldi.
“So‘nggi ikki haftada qancha o‘yin o‘tkazganimizni bilasizmi? Menda hech qachon bunday jadval bo‘lmagan. Dam olishga vaqtimiz yo‘q.
Dortmundda yaxshi o‘ynamadik, ammo yarim finaldamiz. Bunday holat tabiiy”, — dedi Flik “Selta”ga qarshi o‘yin oldidan o‘tkazilgan matbuot anjumanida.

Флик команда "Боруссии" проигрыша причины сообщил
Главный тренер “Барселоны” Ханс-Дитер Флик прокомментировал поражение в ответном матче четвертьфинала Лиги чемпионов против “Боруссии Дортмунд”. Хотя каталонцы проиграли со счетом 1:3, они вышли в полуфинал благодаря крупной победе 4:0 в первом матче.
“Вы знаете, сколько матчей мы провели за последние две недели? У меня никогда не было такого расписания. У нас нет времени на отдых.
В Дортмунде мы сыграли плохо, но мы в полуфинале. Такая ситуация естественна”, — сказал Флик на пресс-конференции перед игрой с “Сельтой”.