Karlo Anchelotti “Real”dan ketadimi? Madridda jiddiy o‘zgarishlar boshlanmoqda
Madridning “Real” klubi Chempionlar ligasi chorak finalida “Arsenal”ga ikki uchrashuvda ham mag‘lub bo‘lib (0:3 va 1:2), 2020 yildan buyon ilk bor yarim finalga chiqa olmadi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng jamoada jiddiy o‘zgarishlar kutilayotgani, xususan bosh murabbiy Karlo Anchelottining lavozimidan bo‘shashi ehtimoli oshgani xabar qilinmoqda.
Fabritsio Romano kabi mashhur insayderlar “Arsenal” bilan dastlabki o‘yindan keyin Anchelottining iste’foga chiqish ehtimoli haqida xabar bergan edi. Sky Sports ma’lumotiga ko‘ra, italiyalik mutaxassis 26 aprel kuni bo‘lib o‘tadigan Ispaniya kubogi finalidan keyin ishdan bo‘shatilishi mumkin. Ushbu o‘yinda “Real”ning raqibi “Barselona” bo‘ladi.
Hozirda madridliklar Ispaniya chempionatida ikkinchi o‘rinda bo‘lib, “Barselona”dan 4 ochko ortda qolmoqda. Anchelottining o‘zi esa vaziyat bo‘yicha shunday izoh berdi:
“Men har qanday vaqtda klubdan ketishim mumkin. Bu qaror rahbariyatning qo‘lida. Hozir yoki mavsum oxirida bo‘lishi mumkin. “Real” bilan ishim yakunlanganda doim minnatdor bo‘laman”, dedi u.
Jamoa prezidenti Florentino Peres ham futbolchilarning Anchelottiga bo‘lgan ishonchini yo‘qotayotganidan xabardor. Relevo nashrining xabar berishicha, yetakchi futbolchilardan ayrimlari Anchelottining “Arsenal”ga qarshi o‘yin uchun tanlagan taktikasiga qarshi chiqqan va bu haqda prezidentga ham ma’lum qilingan.
Anchelottining o‘rniga asosiy nomzod sifatida “Bayer”ni boshqarayotgan Habi Alonso ko‘rilmoqda. Alonso o‘tgan mavsumda “Bayer”ni chempionlik va kubok g‘olibligiga olib chiqqan edi. Shuningdek, germaniyalik mashhur murabbiy Yurgen Kloppning nomi ham “Real” bilan bog‘lanmoqda. Klopp o‘tgan mavsum yakunida “Liverpul”ni tark etgan va hozirda Red Bull konsernida ishlamoqda. Ammo murabbiylik faoliyatiga qaytishni rejalashtirayotgani aytilmoqda.
“Albatta, Habi Alonso va Yurgen Klopp kabi ko‘plab nomlar tilga olinmoqda. Lekin umid qilamanki, prezident Anchelottini qoldirishga qaror qiladi. “Real”da ishlash har qanday murabbiy uchun qiyin vazifa”, dedi “Real”ning sobiq prezidenti Ramon Kalderon.
Madridliklar navbatdagi uchrashuvini 20 aprel kuni La Liganing 32-turida “Atletik”ka qarshi o‘tkazadi. Jamoa so‘nggi besh o‘yinda faqat bitta g‘alaba qozongan.

Карло Анчелотти уходит из "Реала"? В Мадриде начинаются серьезные изменения
Мадридский клуб “Реал” в четвертьфинале Лиги чемпионов дважды проиграл “Арсеналу” (0:3 и 1:2) и впервые с 2020 года не смог выйти в полуфинал. После этого поражения ожидаются серьезные изменения в команде, в частности, увеличилась вероятность отставки главного тренера Карло Анчелотти.
Известные инсайдеры, такие как Фабрицио Романо, сообщили о вероятности отставки Анчелотти после первого матча с “Арсеналом”. По данным Sky Sports, итальянский специалист может быть уволен после финала Кубка Испании, который состоится 26 апреля. В этом матче соперником “Реала” будет “Барселона”.
В настоящее время мадридцы занимают второе место в чемпионате Испании, отставая от “Барселоны” на 4 очка. Сам Анчелотти прокомментировал ситуацию следующим образом:
“Я могу уйти из клуба в любой момент. Это решение в руках руководства. Это может произойти сейчас или в конце сезона. Когда моя работа в “Реале” закончится, я всегда буду благодарен”, - сказал он.
Президент клуба Флорентино Перес также осведомлен о том, что игроки теряют доверие к Анчелотти. По информации издания Relevo, некоторые ведущие футболисты выступили против тактики Анчелотти на матч с “Арсеналом” и сообщили об этом президенту.
Основным кандидатом на замену Анчелотти рассматривается Хаби Алонсо, который управляет “Байером”. Алонсо в прошлом сезоне привел “Байер” к чемпионству и победе в Кубке. Также имя известного немецкого тренера Юргена Клоппа связывают с “Реалом”. Клопп покинул “Ливерпуль” в конце прошлого сезона и сейчас работает в концерне Red Bull. Однако сообщается, что он планирует вернуться к тренерской деятельности.
“Конечно, упоминаются многие имена, такие как Хаби Алонсо и Юрген Клопп. Но я надеюсь, что президент решит оставить Анчелотти. Работать в “Реале” - это сложная задача для любого тренера”, - сказал бывший президент “Реала” Рамон Калдерон.
Мадридцы проведут следующий матч 20 апреля в 32-м туре Ла Лиги против “Атлетика”. Команда одержала всего одну победу в последних пяти матчах.