Osiyo chempionlari bo‘lgan O‘zbekiston yosh futbolchilariga avtomobillar sovg‘a qilinadi!
Saudiya Arabistonida o‘tkazilgan 17 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo chempionati finalida g‘alaba qozonib, katta muvaffaqiyatga erishgan O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasiga munosib tarzda sovg‘alar topshiriladigan bo‘ldi.
Ma’lum bo‘lishicha, qit’a chempionatida tarixiy zafarni qo‘lga kiritgan yosh futbolchilarimizga "Chevrolet Cobalt" avtomobili topshiriladi. Shuningdek, terma jamoa murabbiylar shtabiga esa "Chevrolet Tracker" avtomobili sovg‘a qilinadigan bo‘ldi.
Islom Ismoilov rahbarligida Osiyo chempionatida ishtirok etgan va katta jasorat ko‘rsatib, chempionlikni qo‘lga kiritgan terma jamoamiz bugun soat 19:00da Toshkentga yetib kelishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, final bahsida O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi musobaqa mezboni bo‘lgan Saudiya Arabistoniga qarshi maydonga tushdi. Ushbu hal qiluvchi uchrashuvda vakillarimiz ikki nafar futbolchining qizil kartochka olishi sababli og‘ir vaziyatda qolgan bo‘lsa-da, yosh futbolchilarimiz haqiqiy mardlik, shijoat va jasorat ko‘rsatib, g‘alabani qo‘ldan boy berishmadi va mamlakatimizning sharafini munosib tarzda himoya qilishdi.
Ushbu tarixiy g‘alaba xalqimiz tomonidan katta quvonch bilan kutib olinmoqda va chempionlarni munosib sovg‘alar bilan rag‘batlantirish orqali ularning zafarlarini yanada qadrlash va yosh futbolchilarni yangi yutuqlarga ruhlantirish maqsad qilingan.
O‘zbekiston futbolining kelajagini belgilaydigan yosh avlod vakillariga omad tilab qolamiz!
Italiya milliy terma jamoasi delegatsiyasi rahbari Janluiji Buffon 2026 yilgi Jahon chempionati pley-off finalida Bosniya va Gersegovina jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini
Argentina milliy futbol jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloni Italiyaning 2026 yilgi Jahon chempionatiga chiqolmay qolishi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U bu
Sport Bugun, 13:49
Argentina Zambiya ustidan yirik g'alabaga erishdi
Argentina milliy futbol terma jamoasi 1 aprel kuni xalqaro do'stlik uchrashuvida Zambiya terma jamoasini 5:0 hisobida mag'lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu o'yin
Hozirda Mo‘g‘ulistonning Ulan-Bator shahrida kattalar o‘rtasida boks bo‘yicha Osiyo chempionati o‘tkazilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu nufuzli musobaqada O‘zbekiston milliy terma
Turkiya milliy futbol terma jamoasi Kosovo ustidan qozonilgan hal qiluvchi pley-off g'alabasi orqali 2026-yilgi FIFA Jahon chempionatiga yo'llanma oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

Азия чемпионов Узбекистана молодым футболистам будут подарены автомобили!
В финале чемпионата Азии среди футболистов до 17 лет, который прошел в Саудовской Аравии, сборная Узбекистана одержала победу и добилась большого успеха, и им будут достойно вручены подарки.
Как стало известно, молодым футболистам, которые добились исторической победы на континентальном чемпионате, будет вручён автомобиль "Chevrolet Cobalt". Также тренерскому штабу сборной будет подарен автомобиль "Chevrolet Tracker".
Сборная, участвовавшая в чемпионате Азии под руководством Ислама Исмаилова и проявившая большую храбрость, ожидается, что сегодня в 19:00 прибудет в Ташкент.
Напоминаем, что в финальном матче сборная Узбекистана встретилась с хозяевами турнира, Саудовской Аравией. Несмотря на то, что наши представители оказались в сложной ситуации из-за удаления двух футболистов, молодые футболисты проявили истинную смелость, решимость и храбрость, не упустив победу и достойно защитив честь нашей страны.
Эта историческая победа встречается с большой радостью нашим народом, и целью является поощрение чемпионов достойными подарками, чтобы еще больше оценить их достижения и вдохновить молодых футболистов на новые успехи.
Желаем удачи представителям молодого поколения, определяющим будущее футбола Узбекистана!
Главный тренер сборной Аргентины по футболу Лионель Скалони высказался о том, что Италия не смогла пройти на чемпионат мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz. Он охарактеризовал это событие как
Спорт Сегодня, 13:49
Аргентина одержала крупную победу над Замбией
Сборная Аргентины по футболу 1 апреля в международном товарищеском матче обыграла сборную Замбии со счётом 5:0. Об этом сообщил Zamin.uz. Матч прошёл на знаменитом стадионе "Ла Бомбонера"
Боксёры Узбекистана соревнуются на чемпионате Азии
В настоящее время в Улан-Баторе, Монголия, проходит чемпионат Азии по боксу среди взрослых. Об этом сообщает Zamin.uz. В этом престижном соревновании участвуют несколько спортсменов национальной
Спорт Сегодня, 13:26
Турция одержала победу над Косово и вышла на чемпионат мира
Сборная Турции по футболу получила путёвку на Чемпионат мира FIFA 2026 года, одержав решающую победу в плей-офф над Косово. Об этом сообщает Zamin.uz. В этом важном европейском отборочном плей-офф