Messi golsiz seriyasini to‘xtatdi: «Inter Mayami» yirik hisobda g‘alaba qozondi (video)
Amerikaning MLS chempionatida «Inter Mayami» klubi o‘z maydonida «Nyu-York Red Bulls»ga qarshi o‘yin o‘tkazib, yirik hisobda ishonchli g‘alabaga erishdi – 4:1.
Uchrashuvning eng ahamiyatli voqeasi jamoaning argentinalik yulduzi Lionel Messining uzoq vaqt davom etgan golsiz seriyasiga chek qo‘yishi bo‘ldi. Messi 67-daqiqada «Nyu-York Red Bulls» darvozasiga to‘rtinchi golni kiritib, ketma-ket to‘rt o‘yindan beri davom etib kelayotgan qurg‘oqlikni yakunladi.
Bu gol bilan 37 yoshli argentinalik futbolchi joriy mavsumdagi statistikasini yanada yaxshilab oldi. U bu mavsumda 14 uchrashuvda maydonga tushib, o‘z hisobiga 9 ta gol va 2 ta golli uzatmani yozdirib qo‘ydi.
Umuman, uchrashuv davomida «Inter Mayami» jamoaviy o‘yini bilan muxlislar va murabbiylarni xursand qildi. «Nyu-York Red Bulls» futbolchilari esa o‘zlari ko‘rsatgan harakatlarga qaramasdan, raqibning kuchli bosimi ostida qolib, mag‘lubiyatga uchradi.
Shu tariqa, Lionel Messi va «Inter Mayami» muxlislarni yana bir bor o‘zlarining ajoyib va samarali o‘yinlari bilan mamnun etishdi va chempionatda yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirishmoqda.

Месси прервал свою безголевую серию: «Интер Майами» одержал крупную победу (видео)
В чемпионате MLS «Интер Майами» провел матч на своем поле против «Нью-Йорк Ред Буллз» и добился уверенной победы с крупным счетом – 4:1.
Самым значимым событием встречи стало то, что аргентинская звезда команды Лионель Месси прервал свою долгую безголевую серию. Месси на 67-й минуте забил четвертый гол в ворота «Нью-Йорк Ред Буллз», завершив тем самым засуху, которая длилась четыре матча подряд.
Этот гол позволил 37-летнему аргентинскому футболисту еще больше улучшить свою статистику в текущем сезоне. Он провел 14 матчей в этом сезоне, забив 9 голов и сделав 2 голевые передачи.
В целом, во время матча «Интер Майами» порадовал зрителей и тренеров своей командной игрой. Игроки «Нью-Йорк Ред Буллз», несмотря на свои усилия, оказались под сильным давлением соперника и потерпели поражение.
Таким образом, Лионель Месси и «Интер Майами» снова порадовали своих болельщиков великолепной и результативной игрой и продолжают борьбу за высокие места в чемпионате.