Ispaniyaning mashhur «Real Madrid» klubi va uning bosh murabbiyi Karlo Anchelotti jamoadan ketish shartlari bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishgan. Bu haqda britaniyalik «The Athletic» nashri o‘z manbalariga tayanib xabar tarqatdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, klub rahbariyati va 65 yoshli italiyalik mutaxassis o‘rtasida og‘zaki kelishuvga erishilgan. Tomonlar Anchelottining «Qirollik klubi»ni tark etishi haqidagi rasmiy bayonotni Ispaniya chempionati yakunlanmasidan oldin amalga oshirish niyatida. Bu esa 11 may kuni Kataloniyaning «Barselona»siga qarshi bo‘ladigan muhim uchrashuvdan keyin sodir bo‘lishi ehtimoldan holi emas.
«Qirollik klubi»ni boshqarib, ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan italiyalik mashhur murabbiyning kelajagi ham deyarli aniq bo‘lib qolgan. Anchelotti yaqin kunlarda Braziliya futbol konfederatsiyasi (CBF) bilan rasmiy shartnomaga qo‘l qo‘yishi kutilmoqda. Bu esa uning faoliyatidagi yangi va eng qiziqarli sahifa boshlanishidan dalolat bermoqda.
Ma’lum qilinishicha, Karlo Anchelotti boshchiligidagi Braziliya milliy terma jamoasi o‘zining ilk rasmiy uchrashuvlarini iyun oyida o‘tkazadi. Bunda Jahon chempionati-2026 saralash bosqichining Ekvador va Paragvay terma jamoalariga qarshi o‘yinlari nazarda tutilmoqda. Ushbu bellashuvlarda Anchelottining yangi jamoasi qanday natija ko‘rsatishi ko‘pchilikni qiziqtiryapti.
Shuningdek, «Real Madrid» rahbariyati ham klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida jamoani kim boshqarishi haqida tez kunlarda aniq qaror qabul qilishi lozim. Hozirda madridliklar ustozligi uchun to‘rt nafar nomzod borligi ta’kidlanyapti. Ular orasida hozirgi paytda «Bayer»da faoliyat olib borayotgan Xabi Alonso, shuningdek, Santyago Solari, Raul Gonsales va yoshlar jamoasi bilan katta muvaffaqiyatga erishgan Alvaro Arbeloa kabi mutaxassislarning nomlari tilga olinmoqda.
Qayd etish joizki, Karlo Anchelotti madridliklar bilan faoliyati davomida ko‘plab sovrinlarga ega chiqqan. Uning ketishi klub uchun yangi davr boshlanishiga sabab bo‘lishi mumkin. Hozircha esa muxlislar va futbol jamoatchiligi «Real»ning yangilangan tarkibi va kelgusi rejalariga qiziqish bilan nazar solmoqda.

Карло Анчелотти готов покинуть «Реал Мадрид»: Бразилия его ждет
Известный испанский клуб «Реал Мадрид» и его главный тренер Карло Анчелотти достигли полного соглашения о выходе из команды. Об этом сообщает британское издание «The Athletic», ссылаясь на свои источники.
Согласно информации, между руководством клуба и 65-летним итальянским специалистом достигнуто устное соглашение. Стороны намерены сделать официальное заявление о выходе Анчелотти из «Королевского клуба» до окончания чемпионата Испании. Это может произойти после важного матча против каталонской «Барселоны», который состоится 11 мая.
Будущее известного итальянского тренера, который завоевал множество трофеев, управляя «Королевским клубом», также стало почти ясным. Ожидается, что в ближайшие дни Анчелотти подпишет официальный контракт с Бразильской футбольной конфедерацией (CBF). Это свидетельствует о начале новой и самой интересной страницы в его карьере.
Сообщается, что под руководством Карло Анчелотти сборная Бразилии проведет свои первые официальные матчи в июне. В этом будут иметься в виду игры отборочного этапа чемпионата мира-2026 против сборных Эквадора и Парагвая. Многие интересуются, какие результаты покажет новая команда Анчелотти в этих соревнованиях.
Кроме того, руководство «Реала» также должно в ближайшие дни принять четкое решение о том, кто будет тренировать команду на клубном чемпионате мира. В настоящее время подчеркивается, что на пост наставника мадридцев претендуют четыре кандидата. Среди них упоминаются такие специалисты, как Хаби Алонсо, который в настоящее время работает в «Байере», а также Сантьяго Солари, Рауль Гонсалес и Альваро Арбелоа, который добился больших успехов с молодежной командой.
Стоит отметить, что Карло Анчелотти за время своей работы в мадридском клубе завоевал множество трофеев. Его уход может стать началом новой эпохи для клуба. Пока же болельщики и футбольное сообщество с интересом следят за обновленным составом «Реала» и будущими планами.