Simone Inzagi: "Lamin Yamalga qarshi maxsus taktika ishlab chiqdik, lekin uni to‘xtatish qiyin bo‘ladi"
Bugun kechasi futbol muxlislari e’tibori Milan shahriga qaratiladi, chunki Chempionlar ligasi yarim finalining javob bahsida «Inter» va «Barselona» jamoalari o‘zaro kurash olib boradi. Uchrashuvdan avval Milan klubi bosh murabbiyi Simone Inzagi matbuot anjumanida jamoaning taktikasi va raqibning eng xavfli o‘yinchisi haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
Matbuot anjumanida Simone Inzagi «Barselona»ning yorqin yulduzi, kataloniyaliklarning yetakchisi bo‘lgan 17 yoshli Lamin Yamal haqida ham gapirib o‘tdi. Mutaxassis bu iqtidorli o‘yinchiga qarshi alohida e’tibor qaratilishi, lekin uni to‘liq zararsizlantirish imkoniyati kamligini tan oldi.
«Lamin Yamal? Unga qarshi alohida rejamiz bor. To‘p uning oyog‘iga tushishiga yo‘l qo‘ymaslikka harakat qilamiz, ammo bu deyarli ilojsiz vazifa. Shuning uchun u doimiy ravishda ikki futbolchimiz tomonidan jiddiy nazorat ostida bo‘ladi. Uni diqqat bilan kuzatib, harakatlarini cheklashga urinmoqchimiz. Lekin uni to‘xtatish qanchalik qiyinligini yaxshi bilamiz», – dedi Simone Inzagi.
Yosh Lamin Yamal bu mavsumda Chempionlar ligasi musobaqasida porlab, ko‘plab yetakchi klublarning diqqat markaziga tushgan edi. Uning tezligi, texnik mahorati va gol urish qobiliyati kataloniyaliklar uchun haqiqiy yangilik bo‘ldi. Bu yosh futbolchi birinchi bahsda ham «Inter»ga qarshi o‘yinda bir gol va bir assist bilan jamoasiga katta yordam bergandi.
Eslatib o‘tamiz, ikki jamoa o‘rtasida Kataloniyada o‘tgan birinchi yarim final uchrashuvida muxlislar ajoyib va gollarga boy o‘yinga guvoh bo‘lgan edi – uchrashuv 3:3 hisobida durang bilan yakunlangandi. Bu esa javob bahsini yanada qiziqarli va keskin kurashlarga boy bo‘lishini anglatmoqda.
Bugungi o‘yin Milandagi mashhur «San-Siro» stadionida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan 6 maydan 7 mayga o‘tar kechasi, soat 00:00 da start oladi. Uchrashuvni taniqli polshalik referi Shimon Marchinyak boshqarib boradi.
Muxlislar bu jangovor o‘yinda kim g‘alaba qozonib, finalga yo‘l olishini sabrsizlik bilan kutmoqda. Bugun futbol muxlislarini ajoyib kecha kutmoqda!

Симоне Индзаги: "Мы разработали специальную тактику против Ламина Ямала, но остановить его будет сложно"
Симоне Инзаги: "Мы разработали специальную тактику против Ламина Ямала, но остановить его будет сложно"
Сегодня вечером внимание футбольных болельщиков будет приковано к городу Милан, так как в ответном матче полуфинала Лиги чемпионов встретятся команды «Интер» и «Барселона». Перед встречей главный тренер миланского клуба Симоне Инзаги поделился своими мыслями о тактике команды и самом опасном игроке соперника на пресс-конференции.
На пресс-конференции Симоне Инзаги также упомянул 17-летнего Ламина Ямала, яркую звезду «Барселоны» и лидера каталонцев. Специалист признал, что к этому талантливому игроку следует проявить особое внимание, но полностью нейтрализовать его возможности будет сложно.
«Ламин Ямал? У нас есть специальный план против него. Мы постараемся не дать мячу упасть к его ногам, но это почти невозможно. Поэтому он будет находиться под серьезным контролем двух наших футболистов. Мы хотим внимательно следить за ним и пытаться ограничить его действия. Но мы хорошо понимаем, как сложно его остановить», – сказал Симоне Инзаги.
Молодой Ламин Ямал в этом сезоне блистал в Лиге чемпионов, привлекая внимание многих ведущих клубов. Его скорость, техническое мастерство и способность забивать голы стали настоящей находкой для каталонцев. Этот молодой футболист также оказал значительную помощь своей команде в первом матче против «Интера», забив один гол и сделав одну передачу.
Напоминаем, что в первом полуфинальном матче между двумя командами, который прошел в Каталонии, зрители стали свидетелями великолепной и богатой на голы игры – встреча завершилась вничью 3:3. Это означает, что ответный матч будет еще более интересным и насыщенным борьбой.
Сегодняшняя игра пройдет на знаменитом стадионе «Сан-Сиро» в Милане. Встреча начнется в полночь по ташкентскому времени 6 мая. Судить матч будет известный польский арбитр Симон Марчинияк.
Болельщики с нетерпением ждут, кто одержит победу в этой напряженной игре и пройдет в финал. Сегодня футбольных фанатов ждет замечательный вечер!