«Barselona» klubining iqtidorli o‘ng qanot vingeri Ferran Torres jamoaning yangi bosh murabbiyi Xansi-Diter Flik bilan ishlash haqida o‘zining iliq taassurotlarini bildirib o‘tdi.
Ferran Torresning so‘zlariga ko‘ra, germaniyalik mutaxassis nafaqat professional jihatdan, balki inson sifatida ham jamoada katta hurmat qozongan. Flik har doim futbolchilar bilan yaqin aloqada bo‘lib, ularning hol-ahvolini so‘raydi va har bir o‘yinchiga shaxsan e’tibor qaratadi.
«Flik bilan mashg‘ulotlar nafaqat qiziqarli, balki o‘ta samarali ham o‘tmoqda. U bizga muntazam ravishda raqiblarimiz o‘yinlaridan videolarni namoyish etadi va qanday o‘ynash kerakligini tushuntirib beradi. Eng muhimi, u jamoadagi ichki muhitni mustahkamlash va futbolchilar orasidagi tarangliklarni yumshatishga alohida e’tibor qaratadi. Flik – motivatsiya berishning haqiqiy ustasi», – deb ta’kidladi Ferran Torres.
Shuningdek, Torres Xansi Flikning futbolchilardagi yashirin iqtidorlarni qanday ochib berishini alohida qayd etdi: «U bizdagi bor salohiyatni topib, uni yuzaga chiqarishni juda yaxshi biladi. Har bir o‘yinchi undan o‘zini muhim his qiladi».
«Barselona» muxlislari ham Flikning kelishi bilan jamoaning o‘yini va natijalari yaxshilanganidan mamnun bo‘lib, unga katta ishonch bildirishmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 11 may kuni Kataloniya klubi o‘zining ashaddiy raqibi – «Real Madrid»ga qarshi muhim bellashuvni o‘tkazadi. Futbol olamida «El Klasiko» deb ataluvchi mazkur bahs Toshkent vaqti bilan soat 19:15 da start oladi.
Jamoa va muxlislar aynan shu o‘yinda ham Xansi Flikning samarali uslubi yordamida ajoyib natijaga erishishdan umid qilishmoqda. Ferran Torres kabi yosh futbolchilar esa, bu bahs orqali o‘zlarining yuqori saviyalarini namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Ферран Торрес: «Ханси Флик выявляет наш скрытый талант»
Талантливый правый вингер клуба «Барселона» Ферран Торрес поделился своими теплыми впечатлениями о работе с новым главным тренером команды Ханси-Дитером Фликом.
По словам Феррана Торреса, немецкий специалист завоевал большое уважение в команде не только с профессиональной точки зрения, но и как человек. Флик всегда поддерживает близкий контакт с игроками, интересуется их состоянием и уделяет личное внимание каждому футболисту.
«Тренировки с Фликом проходят не только интересно, но и очень эффективно. Он регулярно показывает нам видео игр наших соперников и объясняет, как нужно играть. Что самое важное, он уделяет особое внимание укреплению внутренней атмосферы в команде и смягчению напряженности между игроками. Флик – настоящий мастер мотивации», – отметил Ферран Торрес.
Также Торрес отдельно отметил, как Ханси Флик раскрывает скрытые таланты футболистов: «Он очень хорошо знает, как найти и раскрыть весь наш потенциал. Каждый игрок чувствует себя важным для него».
Фанаты «Барселоны» также довольны тем, что с приходом Флика игра и результаты команды улучшились, и выражают ему большую уверенность.
Напоминаем, что 11 мая каталонский клуб проведет важное противостояние со своим заклятым соперником – «Реалом». Этот матч, который в мире футбола называется «Эль Класико», начнется в 19:15 по ташкентскому времени.
Команда и фанаты надеются на отличные результаты именно в этом матче благодаря эффективному стилю Ханси Флика. Молодые футболисты, такие как Ферран Торрес, получат возможность продемонстрировать свои высокие уровни в этом противостоянии.