"Barselona"ning "El-Klasiko" uchun asosiy tarkibi ma’lum qilindi
Ispaniya chempionatining 35-turidan o‘rin olgan mavsumning eng muhim va qiziqarli bellashuvlaridan biri – "El-Klasiko" uchrashuvi boshlanishiga oz vaqt qoldi. Bugun "Barselona" o‘z maydonida azaliy raqibi "Real Madrid" klubini qabul qiladi. Ushbu tarixiy bahs Toshkent vaqti bilan soat 19:15 da start oladi.
"Barselona" bosh murabbiyi Hansi Flik bugungi muhim o‘yin uchun jamoaning asosiy tarkibini e’lon qildi. Kataloniyaliklar safida asosiy e’tiborni yosh iqtidor egasi Lamine Yamal tortadi. Yosh futbolchi asosiy tarkibdan o‘rin oldi va bu uning "El-Klasiko"da o‘zini ko‘rsatishi uchun ajoyib imkoniyat bo‘lishi mumkin.
Kataloniyaliklarning boshlang‘ich tarkibi quyidagicha shakllandi:
- Voysex Shesni
- Mikayl Faye Kubarsi
- Inigo Martines
- Erik Garsiya
- Jerar Martin
- Pedri
- Frenki De Yong
- Dani Olmo
- Ferran Torres
- Rafinya
- Lamin Yamal
E’tiborli jihatlardan yana biri, asosiy darvozabon sifatida tajribali Voysex Shesnining tanlanganligidir. Shuningdek, jamoaning kreativ o‘yini uchun javobgar bo‘lgan Pedri va Frenki De Yongning asosiy tarkibdagi o‘rni muxlislarning qiziqishini orttirmoqda.
Zahira o‘rindig‘idan esa Robert Levandovski, Gavi, Ronald Arauxo va Ansu Fati kabi taniqli o‘yinchilar murabbiyning qarorini kutmoqda. Ular ham o‘yin davomida maydonga tushib, vaziyatni o‘zgartirib yuborish uchun tayyor turishmoqda.
Hozirda "Barselona" La Liga turnir jadvalida 79 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. "Real Madrid" esa 75 ochko bilan ikkinchi pog‘onada. Shu sababli bugungi bahsdagi g‘alaba kataloniyaliklarni chempionlikka yana bir qadam yaqinlashtiradi.
Kataloniyalik muxlislar o‘z maydonidagi o‘yinda "Barselona"dan faqat g‘alaba kutishmoqda. "El-Klasiko"ning har bir lahzasi shiddatli va qiziqarli kechishi shubhasiz.

Состав «Барселоны» на «Эль-Класико» был объявлен
Осталось совсем немного времени до начала одного из самых важных и интересных матчей сезона 35-го тура чемпионата Испании – встречи "Эль-Класико". Сегодня "Барселона" примет на своем поле своего заклятого соперника "Реал Мадрид". Этот исторический поединок начнется в 19:15 по ташкентскому времени.
Главный тренер "Барселоны" Ханс Флик объявил основной состав команды на сегодняшнюю важную игру. В составе каталонцев основное внимание привлекает молодой талант Ламине Ямал. Молодой футболист получил место в основном составе, и это может стать отличной возможностью для него проявить себя в "Эль-Класико".
Начальный состав каталонцев выглядит следующим образом:
- Войсех Шчесны
- Микаэль Файе Кубарси
- Иниго Мартинес
- Эрик Гарсия
- Жерар Мартин
- Педри
- Френки де Йонг
- Дани Ольмо
- Ферран Торрес
- Рафиња
- Ламин Ямал
Еще одним примечательным моментом является выбор опытного Войсеха Шчесны в качестве основного вратаря. Также место в основном составе Педри и Френки де Йонга, отвечающих за креативную игру команды, вызывает интерес у болельщиков.
На скамейке запасных ожидают своего шанса такие известные игроки, как Роберт Левандовски, Гави, Рональд Араухо и Ансу Фати. Они также готовы выйти на поле во время игры и изменить ход событий.
В настоящее время "Барселона" занимает первое место в таблице Ла Лиги с 79 очками. "Реал Мадрид" находится на втором месте с 75 очками. Поэтому победа в сегодняшнем матче приблизит каталонцев к чемпионству еще на один шаг.
Каталонские болельщики ожидают от "Барселоны" только победы в домашнем матче. Каждая секунда "Эль-Класико" будет безусловно напряженной и интересной.