AQSHdagi Jahon chempionati — Alonso uchun debyut
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Real”dagi yangi davr Alonso uchun 15 iyundan 13 iyulgacha bo‘lib o‘tadigan Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida boshlanadi. Madrid klubi uni ertaroq jamoaga qo‘shish niyatida bo‘lib, “Bayer” rahbariyati bilan bunga doir muzokaralar olib bordi va kelishuvga erishdi.
“Bayer”dagi tarannum etilgan muvaffaqiyat
Xabi Alonso 2022 yildan buyon “Bayer”ni boshqarayotgan edi. Ushbu qisqa vaqt ichida u nemis klubini nafaqat Bundesliga chempioniga, balki mamlakat Kubogi sohibiga ham aylantirdi. Muvaffaqiyatli faoliyati tufayli u butun Yevropada yuqori baholanmoqda edi va “Real” bunday imkoniyatni qo‘ldan chiqarmadi.
“Real”da murabbiy almashadi — Anchelotti ketadi
Eslatib o‘tamiz, “qirollik klubi”da so‘nggi oylarda natijalar qoniqarsiz bo‘lib kelayotgandi. Karlo Anchelotti boshchiligida jamoa:
- Ispaniya Superkubogi finalida
- Mamlakat Kubogi yarim finalida
- Chempionlar Ligasi pley-offida
… “Barselona” va “Arsenal”dek raqiblarga yutqazdi. La Ligada esa jamoa birinchi o‘rindagi raqibdan 7 ochko orqada bormoqda. Shu bois, rahbariyat Karlo Anchelotti bilan shartnomani muddatidan ilgari bekor qilishga qaror qildi.
Yangi davr: qayta qurilish boshlanadimi?
Alonsoning kelishidan keyin “Real” safida jiddiy o‘zgarishlar kutilmoqda. Jamoaning tarkibi, falsafasi va o‘yin uslubida o‘zgarishlar bo‘lishi tayin. Xususan, yosh va texnikaviy futbolchilarga nisbatan ishonch ortishi, tajribali, ammo samarasiz o‘yinchilar bilan xayrlashish ehtimoli ham katta.
Zamin.uz tahririyati Xabi Alonsoga yangi yo‘lda omad tilaydi. “Real Madrid”da unga berilgan ishonch — jamoaning qayta tiklanishiga umid uyg‘otmoqda. Yangiliklar, tahlillar va eksklyuziv ma’lumotlar bilan biz bilan qoling!

Хаби Алонсо в “Реале”! Герой “Байера” теперь займется восстановлением “королевского клуба”
Ожидаемая новость в европейском футболе официально подтверждена — Хаби Алонсо, который привел “Байер” к историческому чемпионству, теперь будет у руля “Реал Мадрид”. По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, испанский специалист подписал контракт с мадридцами до 2028 года.
Чемпионат мира в США — дебют Алонсо
Согласно данным, новая эра в “Реале” начнется для Алонсо на Чемпионате мира среди клубов, который пройдет с 15 июня по 13 июля. Мадридский клуб намерен присоединить его к команде раньше, и уже провел переговоры с руководством “Байера”, достигнув соглашения.
Триумф в “Байере”
Хаби Алонсо руководил “Байером” с 2022 года. За это короткое время он сделал немецкий клуб не только чемпионом Бундеслиги, но и обладателем Кубка страны. Благодаря успешной деятельности он получил высокую оценку по всей Европе, и “Реал” не упустил такую возможность.
Смена тренера в “Реале” — уходит Анчелотти
Напоминаем, что в “королевском клубе” в последние месяцы результаты были неудовлетворительными. Под руководством Карло Анчелотти команда:
- Проиграла в финале Суперкубка Испании
- Проиграла в полуфинале Кубка страны
- Проиграла в плей-офф Лиги чемпионов
… командам “Барселона” и “Арсенал”. В Ла Лиге команда отстает от соперника на первом месте на 7 очков. Поэтому руководство решило досрочно расторгнуть контракт с Карло Анчелотти.
Новая эра: начнется ли перестройка?
После прихода Алонсо в “Реале” ожидаются серьезные изменения. Изменения коснутся состава команды, философии и стиля игры. В частности, возрастет доверие к молодым и техническим футболистам, а вероятность расставания с опытными, но неэффективными игроками также велика.
Редакция Zamin.uz желает Хаби Алонсо удачи на новом пути. Доверие, оказанное ему в “Реал Мадрид”, вселяет надежду на восстановление команды. Оставайтесь с нами для новостей, аналитики и эксклюзивной информации!