Angliya kubogi finalida mag‘lub bo‘lgan Gvardiola o‘yin haqida nimalar dedi?
Angliya kubogi finali doirasida "Manchester Siti" sensatsion tarzda "Kristal Pelas"ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuvdan so‘ng "shaharliklar" ustozi Pep Gvardiola jurnalistlar savollariga javob berdi va jamoasining o‘yini haqida to‘xtalib o‘tdi.
— Biz barcha imkoniyatlardan foydalandik, o‘yinda ustun bo‘ldik. Hujumkor o‘yin namoyish etdik, ammo yakunda gol kirita olmadik. Futbolda esa bu eng muhim jihat, — dedi murabbiy.
Gvardiola o‘tgan mavsumdagi finalni ham eslab o‘tdi:
— O‘tgan yili "Manchester Yunayted"ga qarshi finalda bunchalik yaxshi o‘ynamagan edik. Bugun esa yigitlar jonkuyarlik ko‘rsatishdi. Bir nechta ajoyib vaziyatlar yaratdik, lekin oxirgi zarbada omad yo‘q bo‘ldi. Shunga qaramay, "Kristal Pelas"ni munosib g‘alaba bilan tabriklayman.
Ispaniyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, o‘yindagi kurash va harakatlarga nisbatan e’tiroz yo‘q, ammo gol urilmagan paytda natija kutmaslik kerak.
— Ha, afsus, g‘alaba qo‘lga kirita olmadik. Ammo bu futbol, bunday holatlar uchrab turadi. Oldimizda yana imkoniyatlar bo‘ladi, — dedi Gvardiola.
"Manchester Siti"ning golsiz yakunlangan final uchrashuvi klub tarixidagi kamdan-kam holatlardan biri bo‘ldi. Bu mag‘lubiyat Pep Gvardiola shogirdlari uchun katta saboq va kelajak finallarga tayyorgarlikda tahlil qilinadigan asosiy nuqta bo‘lishi shubhasiz.

Что сказал Гвардиола о игре после поражения в финале Кубка Англии?
В финале Кубка Англии "Манчестер Сити" сенсационно проиграл "Кристал Пэлас" со счетом 0:1. После матча наставник "горожан" Пеп Гвардиола ответил на вопросы журналистов и прокомментировал игру своей команды.
— Мы использовали все возможности, доминировали в игре. Мы показали атакующий футбол, но в итоге не смогли забить гол. В футболе это самый важный аспект, — сказал тренер.
Гвардиола также вспомнил финал прошлого сезона:
— В прошлом году в финале против "Манчестер Юнайтед" мы не играли так хорошо. Сегодня же ребята проявили страсть. Мы создали несколько отличных моментов, но в последнем ударе удачи не хватило. Тем не менее, поздравляю "Кристал Пэлас" с заслуженной победой.
Испанский специалист отметил, что нет возражений по поводу борьбы и действий в игре, но не стоит ожидать результата, если не забиваешь голы.
— Да, к сожалению, мы не смогли одержать победу. Но это футбол, такие ситуации случаются. У нас будут еще возможности, — сказал Гвардиола.
Финальный матч "Манчестер Сити" без голов стал одним из редких случаев в истории клуба. Это поражение, безусловно, станет важным уроком для подопечных Пепа Гвардиолы и основным пунктом для анализа в подготовке к будущим финалам.