“Roma”ga qarshi o‘yinda mendan gol urmaslikni so‘rashgan”
Ronaldu 2006/07 yilgi UYEFA Chempionlar Ligasi chorak final bosqichidagi “Roma”ga qarshi o‘yinni eslab, o‘sha paytda yuz bergan noodatiy holat haqida gapirdi:
“2007 yilda “Roma”ga qarshi o‘yinda hisob 6:0 edi. Ular bizdan to‘xtashimizni so‘rashdi. Raqib futbolchilari gol urmaslikni iltimos qildi. Hatto menga tan jarohati yetkazish bilan tahdid qilganlar ham bo‘ldi. Shu sababli, men hech qachon “Roma” futbolchilari bilan futbolka almashmaganman va almashmayman ham”, — dedi portugaliyalik hujumchi.
Old Trafforddagi tarixi kecha — 7:1
Eslatib o‘tamiz, 2007 yilgi o‘sha yorqin kechada “Manchester Yunayted” Rimdagi ilk bahsda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan bo‘lsa-da, javob uchrashuvida “Old Trafford”da “Roma”ni 7:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan. Ronaldu o‘sha bahsda ikkita gol muallifiga aylangan edi va bu uning Yevropa miqyosidagi porlashida muhim bosqich bo‘lgan.
Krishtianu Ronaldu faoliyati davomida ko‘plab katta raqiblar va katta finallarga guvoh bo‘ldi. Biroq “Roma”ga qarshi o‘sha kecha uning xotirasida butunlay boshqacha iz qoldirgan ko‘rinadi. Siz Ronalduning bu e’tirofini qanday baholaysiz?

Роналду назвал единственный клуб, который отказался обмениваться футболкой
Пятикратный обладатель «Золотого мяча», португальская звезда Криштиану Роналду, который в настоящее время выступает за саудовский клуб «Аль-Наср», недавно назвал единственный клуб, который не хотел обмениваться футболками. Об этом сообщает издание Championat со ссылкой на источник Give Me Sport.
«На матче против “Ромы” меня просили не забивать»
Роналду вспомнил о необычном случае во время матча 1/4 финала Лиги чемпионов УЕФА 2006/07 против «Ромы»:
«В 2007 году в матче против “Ромы” счет был 6:0. Они попросили нас остановиться. Игроки соперника просили не забивать. Даже угрожали мне травмой. Поэтому я никогда не обменивался футболками с игроками “Ромы” и не буду», — сказал португальский нападающий.
Историческая ночь на Олд Траффорд — 7:1
Напомним, что в ту яркую ночь 2007 года «Манчестер Юнайтед», несмотря на поражение 1:2 в первом матче в Риме, в ответной встрече на «Олд Траффорд» разгромил «Рому» со счетом 7:1. Роналду стал автором двух голов в том матче, и это был важный этап в его европейском восхождении.
Криштиану Роналду стал свидетелем множества крупных соперников и финалов в своей карьере. Однако та ночь против «Ромы» кажется оставила совершенно другой след в его памяти. Как вы оцениваете это признание Роналду?