Britaniyalik mashhur professional bokschi Daniel Dyubua ukrainalik chempion Aleksandr Usikka qarshi bo‘lib o‘tadigan revansh jangi oldidan jasoratli va ambitsiyali bayonot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bokschi revanshga to‘liq tayyor va bu safar Usikni dahshatli tarzda nokautga uchratishga qat’iy qaror qilgan.
«Hozirda tayyorgarligim juda yuqori darajada davom etmoqda, jangga 100 foiz tayyorman va bu safar Usikni ayovsiz nokautga uchrataman. Barcha chempionlik kamarlari menga tegishli bo‘ladi», – dedi Dyubua o‘z intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, ushbu ikki kuchli bokschi o‘rtasida birinchi jang 2023 yilning avgustida bo‘lib o‘tgan edi. O‘shanda Aleksandr Usik to‘qqizinchi raundda texnik nokaut bilan g‘alaba qozongan va o‘zining WBA, IBF, WBO hamda IBO kamarlarini saqlab qolgandi. Birinchi jangdagi mag‘lubiyatdan keyin, Dyubua revansh uchun jiddiy va katta hajmdagi tayyorgarlik ko‘rishni boshladi.
Usik–Dyubua revanshi 19 iyul kuni Londondagi mashhur «Uembli» stadionida bo‘lib o‘tadi. Ushbu jang nafaqat ikki bokschi, balki butun jahon boks jamoatchiligi uchun ham katta qiziqish uyg‘otmoqda. Ko‘plab ekspertlar bu jangni yilning eng muhim va shov-shuvli sport voqealaridan biri sifatida baholamoqda.
Zamin.uz tahririyati ushbu muhim jangga oid barcha yangiliklarni diqqat bilan kuzatib, muxlislarga tezkor ravishda yetkazib berishda davom etadi. Sizningcha, bu safar Dyubua Usikni yengishga qodirmi yoki Usik yana o‘z ustunligini namoyish etadimi?

Дюбуа пообещал ужасный нокаут в реванше против Усика!
Британский известный профессиональный боксер Дэниел Дюбуа сделал смелое и амбициозное заявление перед реваншем с украинским чемпионом Александром Усиком. По его словам, боксер полностью готов к реваншу и на этот раз решительно настроен нокаутировать Усика ужасным образом.
«В настоящее время моя подготовка идет на очень высоком уровне, я на 100 процентов готов к бою и на этот раз я нокаутирую Усика без пощады. Все чемпионские пояса будут принадлежать мне», – сказал Дюбуа в своем интервью.
Напомним, что первый бой между этими двумя сильными боксерами состоялся в августе 2023 года. Тогда Александр Усик одержал победу техническим нокаутом в девятом раунде и сохранил свои пояса WBA, IBF, WBO и IBO. После поражения в первом бою Дюбуа начал серьезную и масштабную подготовку к реваншу.
Реванш Усик–Дюбуа пройдет 19 июля на знаменитом стадионе «Уэмбли» в Лондоне. Этот бой вызывает большой интерес не только у двух боксеров, но и у всего мирового боксерского сообщества. Многие эксперты оценивают этот бой как одно из самых важных и шумных спортивных событий года.
Редакция Zamin.uz продолжает внимательно следить за всеми новостями, связанными с этим важным боем, и оперативно информировать поклонников. Как вы думаете, сможет ли Дюбуа на этот раз победить Усика или Усик снова продемонстрирует свое превосходство?