Ronaldino Chempionlar ligasini kim qo‘lga kiritishini aytdi
Jahon futboli tarixida o‘ziga xos joyga ega bo‘lgan braziliyalik afsonaviy futbolchi Ronaldino sobiq klubi PSJning Chempionlar ligasidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Mashhur futbol yulduzi PSJ bu safar albatta turnirda g‘alaba qozonishiga ishonishini aytdi va parijliklarni jiddiy tarzda qo‘llab-quvvatladi.
Ronaldino, Marca nashriga bergan intervyusida quyidagilarni ta’kidladi:
«Men Yevropaga kelganimda, PSJ meni juda iliq kutib olgan edi. U yerdagi muhit va muxlislarning mehrini hali ham eslayman. Biz uzoq yillar davomida Chempionlar ligasi kubogini olib kelishga harakat qildik. Hozirgi PSJ tarkibi va ularning ajoyib murabbiyi bu sovrinni Parijga olib kelish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Ularning g‘alaba qozonishini chin dildan istayman va bu safar g‘alaba ularning tomonida bo‘lishiga ishonaman», – dedi Ronaldino.
Eslatib o‘tamiz, joriy mavsumdagi Chempionlar Ligasi final o‘yini PSJ hamda Italiyaning «Inter» jamoasi o‘rtasida 31 may kuni bo‘lib o‘tadi. Final bahsi Toshkent vaqti bilan tungi soat 00:00 da boshlanadi.
Qayd etish lozimki, PSJ o‘z tarixida hali biror marta ham Chempionlar Ligasi bosh sovrinini qo‘lga kiritmagan. Fransiyaning yetakchi klubi mazkur nufuzli turnir finalida yagona marta – 2020 yilda ishtirok etib, Germaniyaning «Bavariya» klubiga 1:0 hisobida imkoniyatni boy bergan edi. Shu bois bu galgi final parijliklar uchun alohida ahamiyat kasb etadi.
Bu mavsum PSJ tarkibida ko‘plab yulduz futbolchilar, jumladan Kilian Mbappe, Usmon Dembele va boshqa talantli futbolchilar o‘ynamoqda. Ushbu murabbiylik shtabi boshchiligida jamoaning birinchi marta Chempionlar Ligasi kubogini Parijga olib kelishi uchun barcha imkoniyat mavjud.
Ronaldinoning ushbu samimiy so‘zlari Parij muxlislari uchun katta ruhlantiruvchi kuch bo‘lishi shubhasiz. Zamin.uz tahririyati ham bu finalni diqqat bilan kuzatib boradi va o‘quvchilarimizni qiziqtiruvchi yangiliklar bilan tanishtirishda davom etadi.

Роналдиньо сказал, кто выиграет Лигу чемпионов
Бразильский легендарный футболист Роналдиньо, который занимает особое место в истории мирового футбола, поделился своими мыслями о шансах своего бывшего клуба ПСЖ в Лиге чемпионов. Знаменитая футбольная звезда заявила, что ПСЖ в этот раз обязательно выиграет турнир и серьезно поддержала парижан.
Роналдиньо в интервью изданию Marca отметил:
«Когда я приехал в Европу, ПСЖ очень тепло меня встретил. Я до сих пор помню атмосферу и любовь болельщиков. Мы много лет пытались завоевать кубок Лиги чемпионов. Текущий состав ПСЖ и их замечательный тренер имеют все возможности, чтобы принести этот трофей в Париж. Я искренне желаю им победы и верю, что в этот раз удача будет на их стороне», – сказал Роналдиньо.
Напоминаем, что финальный матч Лиги чемпионов текущего сезона пройдет 31 мая между ПСЖ и итальянским клубом «Интер». Финал начнется в 00:00 по ташкентскому времени.
Стоит отметить, что ПСЖ еще ни разу не завоевывал главный трофей Лиги чемпионов в своей истории. Ведущий клуб Франции единственный раз участвовал в финале этого престижного турнира – в 2020 году, где уступил немецкому клубу «Бавария» со счетом 1:0. Поэтому этот финал имеет особое значение для парижан.
В этом сезоне в составе ПСЖ играет множество звездных футболистов, включая Килиана Мбаппе, Усмана Дембеле и других талантливых игроков. Под руководством этого тренерского штаба у команды есть все шансы впервые принести кубок Лиги чемпионов в Париж.
Слова Роналдиньо, безусловно, станут большим источником вдохновения для парижских болельщиков. Редакция Zamin.uz также будет внимательно следить за этим финалом и продолжит знакомить наших читателей с интересными новостями.