Angliyaning mashhur futbol jamoasi — «Manchester Siti» klublar o‘rtasidagi jahon chempionati uchun o‘zining kengaytirilgan rosterini e’lon qildi. Unga ko‘ra, tarkibda jami 27 nafar futbolchi qayd etilgan bo‘lib, ular orasida yurtimiz sharafini himoya qilayotgan yosh iqtidor sohiblaridan biri — Abduqodir Husanov ham bor.
O‘zbekistonlik markaziy himoyachi mazkur nufuzli musobaqada 45-raqam ostida ishtirok etadi. Bu, albatta, nafaqat Husanovning shaxsiy yutug‘i, balki o‘zbekistonlik yoshlar uchun katta ilhom manbaidir.
Ma’lumotlarga ko‘ra, «Manchester Siti» klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida G guruhidan joy olgan. Ushbu guruhda «Siti»ning raqiblari sifatida Marokashning «Vidad», BAAning «Al-Ayn» hamda Italiya grandi «Yuventus» klublari qayd etilgan.
«Shaharliklar» musobaqadagi ilk bellashuvini 18-iyun kuni «Vidad»ga qarshi o‘tkazishadi. Bu o‘yinda Husanovning maydondagi harakatlari nafaqat mahalliy, balki xalqaro jurnalistlar va skautlar tomonidan ham diqqat bilan kuzatiladi.
Shu bilan birga, Abduqodirning dunyo sahnasidagi ishtirokini futbol muxlislari qiziqish bilan kuzatmoqda. Uning bunday yirik turnirda qatnashayotgani o‘zbekistonlik futbolchilar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi shubhasiz.
Muxlislar va mutaxassislar Abduqodir Husanovning ushbu musobaqadagi ishtiroki orqali katta tajriba to‘plashi va bu orqali o‘z salohiyatini yanada namoyon etishiga umid qilishmoqda.

Abduqodir Husanov «Сити» на мировой арене
Известная английская футбольная команда — клуб «Манчестер Сити» объявила о своем расширенном составе для чемпионата мира среди клубов. Согласно этому, в составе зарегистрировано всего 27 футболистов, среди которых есть один из молодых талантов, защищающих честь нашей страны — Абдуқодир Хусанов.
Узбекский центральный защитник будет участвовать в этом престижном турнире под номером 45. Это, безусловно, не только личное достижение Хусанова, но и большой источник вдохновения для узбекской молодежи.
Согласно информации, «Манчестер Сити» занял место в группе G на чемпионате мира среди клубов. В этой группе соперниками «Сити» являются марокканский «Видад», ОАЭ «Аль-Айн» и итальянский гигант «Ювентус».
«Горожане» проведут свою первую встречу на турнире 18 июня против «Видада». В этом матче действия Хусанова на поле будут внимательно наблюдаться не только местными, но и международными журналистами и скаутами.
В то же время, участие Абдуқодира на мировой арене вызывает интерес у футбольных болельщиков. Его участие в таком крупном турнире, безусловно, откроет новые возможности для узбекских футболистов.
Болельщики и специалисты надеются, что Абдуқодир Хусанов на этом турнире получит большой опыт и сможет еще больше продемонстрировать свой потенциал.