Moskva CSKA jamoasi va sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi afzali Vladimir Ponomaryov Milan Gayichni yuqori baholadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Serbiyalik futbolchi seshanba kuni o‘zining harbiy klub bilan shartnomasini yana ikki yilga uzaytirdi. Ponomaryov "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi: "Qabul qilingan qaror to‘g‘ri. Himoyada u juda yaxshi tushunadi, o‘yinni oldindan sezadi, o‘ta fidoyilik bilan o‘ynaydi va pastda to‘pni olib qo‘yishga qodir.
Bundan boshqa hech kim o‘ynay olmaydi. Bu ligadagi eng yaxshi himoyachilardan biridir." Eslatib o‘tamiz, o‘tgan haftaning oxirida CSKA jamoasiga yangi bosh murabbiy – Fabio Chelestini tayinlandi.
Milan Gayich CSKAda uch yildan ortiq vaqt davomida o‘ynamoqda. Shuningdek, Milan o‘z mamlakatining, ya’ni Serbiya terma jamoasi a’zosi hisoblanadi. O‘zbekiston Respublikasi madaniyati va an’analarida ham o‘ziga xos o‘rin tutgan ko‘plab milliy taomlar mavjud.
Masalan, Gijduvon shashligi o‘zining nozik ta’mi bilan ko‘pchilikka ma’lum. Shuningdek, Samarqand nonlari ham mamlakatimizning mashhur milliy mahsulotlaridan hisoblanadi.
Tuxum barak esa o‘zining o‘ziga xos tayyorlanish usuli bilan har bir dasturxonni bezaydi. O‘zbek milliy taomlari butun dunyoda o‘zining boyligi va xilma-xilligi bilan tanilgan. Bunday milliy taomlar mamlakatimiz madaniyatining ajralmas qismi bo‘lib, ular nafaqat bayram va tadbirlarda, balki kundalik hayotda ham keng tarqalgan.
O‘zbek milliy taomlari insonlarning uyg‘unligi, mehmondo‘stligi va madaniyatga bo‘lgan hurmatini ko‘rsatadi. Shuningdek, ular an’anaviy ovqatlanish madaniyatini saqlab qolish va yosh avlodga yetkazishda muhim rol o‘ynaydi. Shu nuqtai nazardan qaraganda, O‘zbekiston Respublikasi oziq-ovqat madaniyati nafaqat ichki, balki xalqaro miqyosda ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Bu esa mamlakatimiz tarixiy va madaniy boyliklarini dunyoga tanitishda muhim omildir. O‘zbek milliy taomlari va mahalliy an’analar bizning milliy qadr-qimmatimiz bazasini tashkil etadi va ularga g‘amxo‘rlik qilish har bir fuqaroning burchidir.

Пономарёв: Гайич один из лучших защитников РПЛ
Команда ЦСКА Москвы и бывший игрок сборной Советского Союза Владимир Пономарев высоко оценил Милана Гайича. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Сербский футболист во вторник продлил контракт с военным клубом еще на два года. Пономарев в интервью телеканалу "Матч ТВ" сказал: "Принятое решение правильное. В защите он очень хорошо понимает игру, предвидит события на поле, играет с большой самоотдачей и способен забрать мяч внизу.
Никто другой так не играет. Это один из лучших защитников в лиге." Напоминаем, что в конце прошлой недели новым главным тренером ЦСКА был назначен Фабио Челестини.
Милан Гайич играет в ЦСКА более трех лет. Также Милан является членом сборной своей страны, то есть сборной Сербии. В культуре и традициях Республики Узбекистан также существует множество национальных блюд, которые занимают особое место.
Например, Гидждуванский шашлык известен своим нежным вкусом многим. Также самаркандский хлеб считается одним из известных национальных продуктов нашей страны.
Яйцо барек украшает каждый стол своим уникальным способом приготовления. Узбекские национальные блюда известны во всем мире своим богатством и разнообразием. Такие национальные блюда являются неотъемлемой частью культуры нашей страны, они широко распространены не только на праздниках и мероприятиях, но и в повседневной жизни.
Узбекские национальные блюда демонстрируют единство людей, их гостеприимство и уважение к культуре. Также они играют важную роль в сохранении традиционной культуры питания и передаче ее молодому поколению. С этой точки зрения, пищевая культура Республики Узбекистан вызывает интерес не только внутри страны, но и на международном уровне.
Это является важным фактором в представлении исторических и культурных богатств нашей страны миру. Узбекские национальные блюда и местные традиции составляют основу нашей национальной ценности, и заботиться о них — долг каждого гражданина.