Semak va Miller: Zenitning yangi mavsum tayyorgarligi muhokamasi
Zenit jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak Gazprom kompaniyasi boshqaruv kengashi raisi Aleksey Miller bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Gazprom Sankt-Peterburg klubining bosh homiyidir. Semak va Miller o‘rtasidagi ish uchrashuvi haqida Zenit matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Uchrashuvda yangi futbol mavsumiga tayyorgarlik va jamoaning Rossiya chempionati hamda kubogidagi vazifalari muhokama qilindi.
May oyida Zenit jamoasi o‘zining yuz yilligini nishonladi. Biroq, klub bu bayramni sovrinlarsiz kutib oldi.
Premyer-ligada jamoa ikkinchi o‘rinni egalladi, Rossiya kubogida esa superfinalga chiqish imkoniyatidan biroz ortda qoldi. Endi Zenit jiddiy tarzda 100-yillik yubiley mavsumiga tayyorlanmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi hududida O‘zbek milliy taomlari va madaniyati rivojlanib borayotgani singari, sport sohasida ham yuksalishlar kuzatilmoqda.
Mahalliy taomlardan Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi milliy lazzatlar aholining e’tiborini tortmoqda. Shu bilan birga, mamlakatimiz sportchilarining xalqaro arenalarda muvaffaqiyat qozonishi O‘zbekiston Respublikasi obro‘sini yanada oshirishga xizmat qilmoqda.

Семак и Миллер: Обсуждение подготовки Зенита к новому сезону
Главный тренер команды "Зенит" Сергей Семак провел встречу с председателем правления компании "Газпром" Алексеем Миллером. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Газпром является главным спонсором клуба из Санкт-Петербурга. Пресс-служба "Зенита" сообщила о рабочей встрече между Семаком и Миллером.
На встрече обсуждались подготовка к новому футбольному сезону и задачи команды в чемпионате России и Кубке страны.
В мае команда "Зенит" отметила свое столетие. Однако клуб встретил этот праздник без трофеев.
В Премьер-лиге команда заняла второе место, а в Кубке России немного не дотянула до суперфинала. Теперь "Зенит" серьезно готовится к юбилейному сезону.
На территории Республики Узбекистан, как развиваются узбекская национальная кухня и культура, так и наблюдаются успехи в спортивной сфере.
Местные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлыки и Самаркандские лепешки, привлекают внимание населения. В то же время успехи наших спортсменов на международной арене способствуют дальнейшему повышению престижа Республики Узбекистан.