Bavariya issiqda zaif o‘ynab, Benfika oldida mag‘lub bo‘ldi
Myunxenning "Bavariya" jahon klub chempionatining guruh bosqichini yaxshi boshladi, ammo yakunini faqat uchinchi turda pley-offga chiqgani tufayli qayg‘uga aylantirmadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
"Oklend Siti"ga qarshi o‘yin 10:0 hisobida g‘alaba qozondi, lekin "Benfika"ga qarshi o‘yin 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Birinchi bo‘limda myunxenlik futbolchilar o‘zlaridan juda uzoq edi, bunga esa "Bank of America" stadionida 37 daraja issiq shamol sabab bo‘ldi.
Yevropa futboliga oid tarmoq nashri "Euro-Futbol.Ru" "Bavariya"ning to‘rt nafar futbolchisini tanqid qildi, ammo aslida ularning soni undan ham ko‘proq edi. O‘yin boshidagi baholashda maksimal 10 ball berildi, o‘rtacha ko‘rsatkich esa 6,0 atrofida edi. Dayo Upamekano va Yosip Stanisichga 3,0 ball berildi.
Asosan, birinchi bo‘limda myunxenliklar himoyasi zaif edi, bu Shyelderupning goli bilan aniq ko‘rsatildi. Shuningdek, Pavlidis Upamekanoni va Stanisichni osongina aldab o‘tdi, Dayo esa Noyer bilan birga jarohatli o‘z darvozasiga gol urish xavfi yuzaga keltirdi. Tom Bishofga 3,5 ball berildi.
"Bavariya"ning yangi futbolchisi hujumchilar orqasida o‘ynadi, ammo uning tezkor paslari chuqur himoyalangan "Benfika"ga qarshi samarali o‘yin tashkil qila olmadi. Leroy Sane esa 3,0 ball bilan baholandi.
U o‘zining imkoniyatlarini juda ko‘p sarf qildi. Birinchi bo‘lim oxirida Gnabri uzatmasidan so‘ng to‘pni aniq yo‘naltira olmadi, ikkinchi bo‘lim boshida va oxirida esa darvozabon Trubin Sane tomonidan yaratilgan ikkita imkoniyatni muvaffaqiyatli to‘xtatdi. Shunday qilib, "Bavariya" keyingi bosqichga chiqishga qodir bo‘lsa-da, o‘yinda ko‘plab xatolar va imkoniyatlarni boy berishi natijasida ancha tanqidga uchradi.
Jamoa bundan keyingi o‘yinlarga ancha jiddiyroq tayyorlanishi lozim. Ushbu o‘yin "Bavariya" uchun ogohlantiruvchi signal bo‘lib xizmat qildi.

Бавария в жару сыграла слабо и потерпела поражение от Бенфики
Мюнхенская "Бавария" хорошо начала групповой этап клубного чемпионата мира, но завершила его с горечью, выйдя в плей-офф только в третьем туре. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В матче против "Окленд Сити" была одержана победа со счетом 10:0, но в игре против "Бенфики" команда потерпела поражение со счетом 0:1. В первом тайме мюнхенские футболисты были очень далеки от своего уровня, причиной чему стал 37-градусный жаркий ветер на стадионе "Банк оф Америка".
Европейское футбольное издание "Euro-Futbol.Ru" раскритиковало четырех футболистов "Баварии", хотя на самом деле их было еще больше.
В начале игры максимальная оценка составила 10 баллов, средний показатель был около 6,0. Дайо Упамекано и Йосип Станисич получили по 3,0 балла.
В основном, в первом тайме защита мюнхенцев была слабой, что было явно продемонстрировано голом Шйельдерупа. Также Павлидис легко обошел Упамекано и Станисича, а Дайо вместе с Нойером создал опасность забить автогол в свои ворота.
Том Бишоф получил 3,5 балла.
Новый футболист "Баварии" играл за спинами нападающих, но его быстрые передачи не смогли организовать эффективную игру против глубоко защищающейся "Бенфики". Лерой Сане был оценен в 3,0 балла.
Он слишком много потратил своих возможностей. В конце первого тайма после передачи Гнабри он не смог точно направить мяч, а в начале и конце второго тайма вратарь Трубин успешно остановил два момента, созданных Сане.
Таким образом, хотя "Бавария" была способна выйти в следующий этап, она подверглась значительной критике из-за множества ошибок и упущенных возможностей в игре.
Команда должна серьезнее подготовиться к следующим матчам. Эта игра послужила предупреждающим сигналом для "Баварии".