Toshich: CSKA Nikolich bilan chempionlik uchun kurashardi
Sobiq CSKA futbolchisi Zoran Toshich Marko Nikolichning “qizil-ko‘k” jamoasidagi bosh murabbiylik lavozimini tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Toshich Nikolichning nega jamoadan ketganini aniq bilmasligini aytdi, chunki uning qo‘l ostida CSKA juda yaxshi mavsum o‘tkazgandi. U muxlis sifatida kelasi mavsumda CSKA Nikolich rahbarligida chempionlik uchun kurashishini kutganini ta’kidladi.
Ammo murabbiy boshqa yo‘lni tanladi. O‘tgan Rossiya chempionatida CSKA 30 o‘yinda 59 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan edi.
Jamoaning yangi bosh murabbiyi sifatida shveytsariyalik “Bazel” klubining sobiq bosh murabbiyi Fabio Chelestini tayinlandi. Bu o‘zgarish jamoaning kelgusidagi rejalari va natijalari uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lishi mumkin.
Futbol ixlosmandlari va ekspertlari yangi murabbiy boshqaruvida CSKA qanday natijalarga erishishini diqqat bilan kuzatib boradi.

Тошич: ЦСКА боролся за чемпионство с Николичем
Бывший футболист ЦСКА Зоран Тошич высказался о том, что Марко Николич покинул пост главного тренера "красно-синих". Об этом сообщает www.euro-football.ru
Тошич сказал, что не знает точно, почему Николич ушел из команды, так как под его руководством ЦСКА провел очень хороший сезон. Он отметил, что как болельщик ожидает, что в следующем сезоне ЦСКА под руководством Николича будет бороться за чемпионство.
Однако тренер выбрал другой путь. В прошлом чемпионате России ЦСКА набрал 59 очков в 30 матчах и занял третье место в турнирной таблице.
Новым главным тренером команды назначен бывший главный тренер швейцарского клуба "Базель" Фабио Челестини. Это изменение может стать важной поворотной точкой для будущих планов и результатов команды.
Футбольные фанаты и эксперты внимательно следят за тем, каких результатов добьется ЦСКА под руководством нового тренера.