O‘zbekistonlik sobiq "Lokomotiv" prezidenti Olga Smorodskaya Gretsiyaning AEK jamoasining bosh murabbiyi Marko Nikolichning kelajakdagi istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Premer Ligasi (RPL)dan ketish Nikolich uchun Yevropada katta martaba qurish imkoniyati hisoblanadi. Kelajakda u Yevropaning yetakchi klublaridan birini boshqarishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Nikolich CSKA jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan.
Uning rahbarligida "armeylar" RPLda uchinchi o‘rinni egallagan va Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan. Mavsum yakunlangach, Nikolich Rossiyadagi klubni tark etib, AEK bilan shartnoma imzoladi.
Uning o‘rniga CSKAga ilgari "Bazel" klubida ishlagan Fabio Chelestini bosh murabbiy sifatida kelgan. Smorodskaya fikricha, Nikolich uchun yangi jamoa va yangi tajriba Yevropada yuksalish uchun yangi imkoniyatdir. U hozirda o‘zining professional faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishga harakat qilmoqda va bu jarayonda muvaffaqiyatga erishishi ehtimoldan yiroq emas.
Shunday qilib, Nikolichning faoliyati nafaqat Rossiyada, balki Yevropada ham katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. Uning ish uslubi va strategiyasi ko‘plab mutaxassislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

Николич может возглавить топ-клуб Европы – Смородская
Бывший президент "Локомотива" из Узбекистана Ольга Смородская высказала мнение о перспективах главного тренера греческой команды АЕК Марко Николича. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По ее словам, уход из Российской Премьер-Лиги (РПЛ) является для Николича возможностью построить карьеру в Европе. В будущем он может возглавить один из ведущих клубов Европы. Напоминаем, что в прошлом сезоне Николич был главным тренером команды ЦСКА.
Под его руководством "армейцы" заняли третье место в РПЛ и завоевали Кубок России. По окончании сезона Николич покинул клуб в России и подписал контракт с АЕК.
На его место в ЦСКА пришел Фабио Челестини, ранее работавший в клубе "Базель". Смородская считает, что новая команда и новый опыт для Николича — это новая возможность для роста в Европе. В настоящее время он пытается вывести свою профессиональную карьеру на новый уровень, и в этом процессе он вполне может добиться успеха.
Таким образом, деятельность Николича наблюдается с большим вниманием не только в России, но и в Европе. Его стиль работы и стратегия получают положительные оценки от многих специалистов.