Spartak futbolchilari va Dovbnyaning sodiq maqsadi mavsumda
«Spartak» jamoasi 2025/2026 yilgi mavsum uchun maqsadlarini aytib bergan futbolchilarning videotasvirini taqdim etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Izohlarda eng ko‘p muhokama qilingan javob esa darvozabon Aleksandr Dovbnianing so‘zlari bo‘ldi. 38 yoshli futbolchining gaplarini ko‘plab «Spartak» muxlislari eng samimiy va haqqoniy deb baholadi. Dovbnya mavsum uchun asosiy maqsadni amalga oshirish va har qanday stressli vaziyatda o‘zini yo‘qotmaslik deb bildirdi.
U o‘z so‘zlarida qiyinchiliklarga qarshi qat’iy turishni ta’kidladi. Avvalroq ma’lum qilganimizdek, «Spartak» futbolchilari aksariyati Rossiya chempionatida g‘olib bo‘lishni asosiy maqsad sifatida belgilagan. Aleksandr Dovbnya jamoaga o‘tgan yozda qo‘shilgan, tajribali darvozabon sifatida bitta o‘yinda maydonga tushgan. Uning jamoaga qo‘shilishi Spartakning darvozabonlar safini mustahkamlashga qaratilgan.

Спартаковцы и верная цель Довбны в сезоне
Команда «Спартак» представила видео с футболистами, которые рассказали о своих целях на сезон 2025/2026. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В комментариях наиболее обсуждаемым ответом стали слова вратаря Александра Довбни. 38-летнего футболиста многие болельщики «Спартака» оценили как самого искреннего и правдивого. Довбня отметил, что основной целью на сезон является реализация поставленных задач и умение не терять себя в стрессовых ситуациях.
Он подчеркнул важность стойкости перед лицом трудностей. Ранее мы сообщали, что большинство футболистов «Спартака» определили победу в чемпионате России как основную цель. Александр Довбня присоединился к команде прошлым летом и провел один матч в качестве опытного вратаря. Его приход в команду направлен на укрепление вратарской линии «Спартака».