Koloskovo fikricha, "Pari NN" Shpilevskiy bilan kuchayadi
Rossiya futbol federatsiyasi honorar prezidenti Vyacheslav Koloskov “Pari NN” jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy ostida nimalarni kutayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa mamlakat chempionatida raqobatbardosh bo‘lishi lozim. Chempionatdagi kuchli jamoalar soni qanchalik ko‘p bo‘lsa, Rossiya chempionati shunchalik qiziqarli va darajasi yuqori bo‘ladi. Eslatib o‘tish kerakki, “Pari NN” sport mezonlari asosida Rossiya premer-ligasidan tushib ketgan, ammo “Ximki” jamoasi litsenziyalashda muammoga duch kelgani sababli, o‘rnida chempionatda qolgan.
Shu bilan birga, “Pari NN” rahbariyati bosh murabbiy Viktor Gancharenkoni lavozimidan ozod qilishga qaror qilgan. Uning o‘rniga 37 yoshli Aleksey Shpilevskiy tayinlandi.
Bu o‘zgarish jamoaning kelajagi va natijalarini yaxshilashga qaratilgan qadamlardan biri sifatida qabul qilinmoqda. Shpilevskiyning boshqaruvida jamoa qanday natijalarga erishishini vaqt ko‘rsatadi.
Umid qilamizki, yangi murabbiy ostida “Pari NN” jiddiy raqobatga kirishib, o‘z o‘rnini mustahkamlaydi.

По мнению Колосково, "Пари НН" усилится с Шпилевским
Почетный президент Федерации футбола России Вячеслав Колосков высказал мнение о том, чего он ожидает от команды "Пари НН" под руководством главного тренера Алексея Шпилевского. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что команда должна быть конкурентоспособной в чемпионате страны. Чем больше сильных команд в чемпионате, тем интереснее и выше уровень российского чемпионата. Стоит отметить, что "Пари НН" вылетел из Российской Премьер-Лиги по спортивным критериям, однако остался в чемпионате из-за проблем с лицензированием у команды "Химки".
В то же время руководство "Пари НН" приняло решение освободить главного тренера Виктора Ганчаренко от занимаемой должности. На его место был назначен 37-летний Алексей Шпилевский.
Это изменение рассматривается как один из шагов, направленных на улучшение будущего и результатов команды. Время покажет, каких результатов добьется команда под руководством Шпилевского.
Надеемся, что под руководством нового тренера "Пари НН" вступит в серьезную конкуренцию и укрепит свои позиции.