«Dinamo» va Lichka o‘rtasida kompensatsiya to‘lovi aniqlandi
Moskvaning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi lavozimidan may oyining boshida ketgan Marsel Lichka bilan muzokaralarni yakunladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
“Insaydy ot Karpa” nomli Telegram-kanalining ma'lumotiga ko‘ra, tomonlar kompensatsiya summasi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Lichka olti yarim oyga teng maosh miqdorida to‘lov oladi, bu taxminan 49,3 million rublni tashkil etadi. Lichka ishdan bo‘shagach, vaqtinchalik bosh murabbiy sifatida Rolan Gusev faoliyat yuritgan edi.
Jamoa Rossiya premer-ligasida mavsumni turnir jadvalida beshinchi o‘rinda yakunladi. Iyun oyidan boshlab jamoani Valeriy Karpin boshqarmoqda.
Hozirda “Dinamo” keyingi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoa yangi mavsumda yanada muvaffaqiyatli natijalarga erishish uchun o‘z ishlarini davom ettirmoqda.
Murabbiylar va futbolchilar jamoaning kelajagi uchun mas’uliyat bilan harakat qilmoqda. Shuningdek, yangi taktikalar va o‘quv mashg‘ulotlari rejalashtirilmoqda.
Jamoa muxlislari oldida yaxshi o‘yinni namoyish etish maqsadida barcha kuchlarini safarbar qilmoqda. “Dinamo” uchun kelajakda yanada yorqin natijalar kutilmoqda.

«Динамо» и Личка между собой согласовали компенсационные выплаты
Главный тренер московского "Динамо" Марсель Личка завершил переговоры о своем уходе в начале мая. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Согласно информации Telegram-канала "Инсайды от Карпа", стороны достигли соглашения по сумме компенсации. Личка получит выплату в размере шестимесячной зарплаты, что составляет примерно 49,3 миллиона рублей. После увольнения Лички временным главным тренером стал Ролан Гусев.
Команда завершила сезон в Российской Премьер-Лиге на пятом месте в турнирной таблице. С июня команду возглавляет Валерий Карпин.
В настоящее время "Динамо" готовится к следующему сезону. Команда продолжает работать, чтобы добиться более успешных результатов в новом сезоне.
Тренеры и футболисты действуют ответственно за будущее команды. Также планируются новые тактики и тренировочные занятия.
Команда мобилизует все свои силы, чтобы продемонстрировать хорошую игру перед своими болельщиками. В будущем "Динамо" ожидают еще более яркие результаты.