Agent: Marcel Lichka va Dinamo o‘rtasida tinch bitim amalga oshdi
Chexiyalik murabbiy Martsel Lichkaning agenti Anatoliy Nikolaev yaqinda tarqalgan ma’lumotni tasdiqladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Lichka va Moskva “Dinamo” klubi o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilishdi va hech qanday da’volar yo‘q. Bu haqda Nikolaev “Match TV” muxbiriga ma’lum qilgan. Nikolaevning aytishicha, “Biz kelishib oldik.
Na bizdan, na klub tomonidan hech qanday shikoyat yo‘q. Martsel Yevropada ish topish imkoniyatlarini kutmoqda.” Martsel Lichka “Dinamo” jamoasida so‘nggi ikki yil davomida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritgan.
Oldingi mavsumlarda klub Rossiya Premer Liga musobaqalarida uchinchi va beshinchi o‘rinlarni egallagan. So‘nggi to‘rt turda esa jamoani Rolon Gusev boshqargan.
Shunday qilib, “Dinamo” va Lichka o‘rtasidagi muzokaralar yakunlandi. Shartnomani bekor qilish bo‘yicha ma’lum bir summa ham o‘zaro kelishilgan.
Bu qaror jamoa va murabbiy uchun birdek maqbul deb topildi. Hozirda Lichka yangi ish o‘rnini izlamoqda va Yevropada o‘zining navbatdagi ish imkoniyatlarini kutmoqda.

Агент: между Марселем Личкой и Динамо достигнуто мирное соглашение
Агент чешского тренера Мартсела Личкина Анатолий Николаев недавно подтвердил распространенную информацию. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Личка и московский клуб "Динамо" расторгли контракт на взаимных условиях, и никаких претензий нет. Об этом Николаев сообщил корреспонденту "Матч ТВ". По словам Николаева, "Мы договорились.
Ни с нашей стороны, ни со стороны клуба нет никаких жалоб. Мартсел ждет возможности найти работу в Европе." Мартсел Личка в течение последних двух лет работал главным тренером команды "Динамо".
В предыдущих сезонах клуб занимал третье и пятое места в соревнованиях Российской Премьер-Лиги. В последних четырех турах команду возглавлял Ролон Гусев.
Таким образом, переговоры между "Динамо" и Личкой завершены. Также была согласована определенная сумма для расторжения контракта.
Это решение было признано приемлемым как для команды, так и для тренера. В настоящее время Личка ищет новое место работы и ждет своих следующих возможностей в Европе.