Sobiq Moskvadagi CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin Miralem Pyanich haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U yaqin orada klubni tark etishi ehtimoli yuqori ekanini ta’kidladi. Grishinning so‘zlariga ko‘ra, Pyanich hujumchilar ostida o‘ynasa-da, ikki marta samarali harakat bilan ajralib chiqqan.
Biroq, uning vazifasi hujumlarni tashkil qilish bo‘lib, bu jihatdan hali ko‘proq ish qilishi kerak. Shuningdek, futbolchining yoshi ham o‘zining so‘nggi cho‘qqisiga yaqinlashmoqda.
Shu sababli yosh futbolchilarga ko‘proq imkon berish lozim deb hisoblaydi. Pyanich 2024 yil sentabr oyida CSKAga o‘tgan. U "Roma" va "Yuventus" kabi yirik klublarda o‘ynagan va barcha rasmiy o‘yinlarda ikki golga assistentlik qilgan.
Oldinroq tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, Pyanich nafaqat klubni tark etishi mumkin, balki professional futboldan ham ketishi ehtimoli mavjud. Hozirda uning yoshi 35da.
Bu esa uning faoliyati oxiriga yaqin ekanini anglatadi. Shu bois, klub va muxlislar yangi avlod futbolchilariga e’tibor qaratishi kerak.

Гришин: Пьяничу теперь близок возраст к пределу
Бывший игрок ЦСКА в Москве Александр Гришин высказался о Миралеме Пьяниче. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что вероятность того, что Пьянич вскоре покинет клуб, высока. По словам Гришина, хотя Пьянич играет под нападающими, он дважды выделялся результативными действиями.
Однако его задача заключается в организации атак, и в этом плане ему еще предстоит сделать больше. Также возраст футболиста приближается к его последнему пику.
Поэтому он считает, что молодым игрокам следует предоставить больше возможностей. Пьянич перешел в ЦСКА в сентябре 2024 года. Он играл в таких крупных клубах, как "Рома" и "Ювентус", и отдал две голевые передачи во всех официальных матчах.
Ранее распространялась информация о том, что Пьянич может не только покинуть клуб, но и уйти из профессионального футбола. В настоящее время ему 35 лет.
Это означает, что его карьера близка к завершению. Поэтому клуб и болельщики должны обратить внимание на новое поколение футболистов.