Rossiya davlat dumasi deputati Dmitriy Svischev pivo mahsulotining Rossiya stadionlarida qayta sotilishi bo‘yicha yangiliklar qachon e’lon qilinishini ma’lum qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, pivo 2005 yildan buyon sport obyektlarida sotilishi taqiqlangan. Deputatning so‘zlariga ko‘ra, stadionlarda pivo sotilishiga oid yig‘ilish haqida aniq ma’lumotlar Rossiya Premyer Ligasi va Rossiya Futbol Ittifoqi tomonidan buyurtma qilingan ijtimoiy so‘rov natijalari asosida e’lon qilinadi. Ushbu so‘rov odatda uch hafta davom etadi, natijalarni qayta ishlashga yana bir hafta kerak bo‘ladi.
Shunday qilib, yangiliklar taxminan bir oy ichida ma’lum bo‘ladi. So‘rovning asosiy maqsadi stadionlardagi pivo savdosini tiklashga muxlislarning munosabatini aniqlashdan iborat. Bu jarayon sport ishqibozlarining fikrini o‘rganish va kelajakda qabul qilinadigan qarorlar uchun asos yaratish uchun muhimdir.
Shu tarzda, pivo savdosining qayta tiklanishi masalasi faqat muxlislarning fikri va ijtimoiy so‘rovlar natijasiga asosan ko‘rib chiqiladi.

Возобновится ли продажа пива на стадионах России?
Депутат Государственной Думы России Дмитрий Свищева сообщил, когда будут объявлены новости о повторной продаже пива на российских стадионах. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Как стало известно, продажа пива на спортивных объектах запрещена с 2005 года. По словам депутата, конкретная информация о встрече по продаже пива на стадионах будет объявлена на основе результатов социологического опроса, заказанного Российской Премьер-Лигой и Российским Футбольным Союзом. Обычно этот опрос длится три недели, а на обработку результатов потребуется еще одна неделя.
Таким образом, новости станут известны примерно через месяц. Основная цель опроса заключается в определении отношения болельщиков к восстановлению продажи пива на стадионах. Этот процесс важен для изучения мнения спортивных фанатов и создания основы для решений, которые будут приняты в будущем.
Таким образом, вопрос о восстановлении продажи пива будет рассматриваться только на основе мнения болельщиков и результатов социологических опросов.