Grishin: Zhemaletdinovdan ko‘proq natija kutilgandi
Sobiq Moskva CSKA jamoasi futbolchisi Aleksandr Grishin Rifat Jemaletdinov va uning o‘tgan mavsumda jamoaga qo‘shgan hissasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, Jemaletdinovni aynan murabbiy Marko Nikolich yaxshi bilganligi sababli uni CSKAga olib kelgan. Biroq, futbolchi o‘z kuchli tomonlarini to‘liq namoyon eta olmagan va o‘yindan tushib qolayotganligi ko‘zga tashlangan.
Shu bois, jamoa rahbariyati uning bilan shartnomani uzaytirmaslik qarorini to‘g‘ri qabul qilgan. Eslatib o‘tamiz, Rifat Jemaletdinov o‘tgan yozda Nikolich klubga kelishi bilan CSKA safida to‘p surishni boshlagan edi. Hozirda esa Nikolich bosh murabbiylik lavozimini tark etgan, uning o‘rniga esa shveytsariyalik Fabiyo Chelestini tayinlangan.
Bu o‘zgarishlar jamoaning yangi mavsumdagi rejalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Jemaletdinovning kelajagi va jamoadagi o‘rni endi yangi murabbiy qarorlari asosida aniqlanadi.
Umuman olganda, futbolchining o‘tgan mavsumdagi o‘yini va natijalari jamoa uchun qoniqarli bo‘lmaganligi haqida mutaxassislar fikri mavjud.

Гришин: От Жемалетдинова ожидали большего результата
Бывший игрок московского ЦСКА Александр Гришин высказал мнение о Рифате Джемалетдинове и его вкладе в команду в прошлом сезоне. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Гришина, Джемалетдинова в ЦСКА привел именно тренер Марко Николич, который хорошо его знал. Однако футболист не смог полностью проявить свои сильные стороны, и его падение в игре стало заметным.
По этой причине руководство команды приняло правильное решение не продлевать с ним контракт.
Напомним, что Рифат Джемалетдинов начал выступать за ЦСКА прошлым летом, когда Николич пришел в клуб. В настоящее время Николич покинул пост главного тренера, и вместо него назначен швейцарец Фабио Челестини.
Эти изменения могут повлиять на планы команды в новом сезоне. Будущее Джемалетдинова и его место в команде теперь будут определяться решениями нового тренера.
В целом, существует мнение специалистов, что игра и результаты футболиста в прошлом сезоне были неудовлетворительными для команды.