Inter jamoasining yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu jarohat oldi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Milan klubining matbuot xizmati xabar berishicha, 31 yoshli futbolchi MRI tekshiruvidan o‘tdi. Tekshiruv natijasida Chalhanoglu o‘ng oyog‘ining so‘nggi mushagida cho‘zilish aniqlandi.
Futbolchining tiklanish muddati hozircha ma’lum qilinmadi. So‘nggi paytlarda matbuot Chalhanogluni Galatasaray klubi bilan bog‘lamoqda. Hozirgi vaqtda uning Inter bilan tuzilgan shartnomasi ikki mavsumga, ya’ni 2027 yil o‘rtasigacha amal qiladi.
Shu bois Chalhanogluning kelajagi borasida turli taxminlar paydo bo‘lmoqda. Inter jamoasi navbatdagi o‘yinni payshanba kuni ertalab, Moskva vaqti bilan hisoblaganda o‘tkazadi. Bu o‘yin Klublar jahon chempionati doirasida bo‘lib, Inter jamoasi Kristian Kivu boshchiligida River Pleytga qarshi o‘ynaydi.
Jamoaning hozirgi ahvoli va Chalhanogluning jarohati natijasida o‘yindagi o‘zgarishlar yuz berishi mumkin. Futbol muxlislari va mutaxassislar jamoaning kelgusi o‘yinlariga katta e’tibor qaratmoqda.

Интеру Чалханоглу повредил икроножную мышцу, срок неизвестен
Пресс-служба клуба Милан сообщает, что 31-летний футболист прошел МРТ-обследование. В результате обследования у Чалханоглу была выявлена растяжение в последней мышце правой ноги.
Срок восстановления футболиста пока не сообщается. В последнее время прессу связывает Чалханоглу с клубом Галатасарай. В настоящее время его контракт с Интером действует на два сезона, то есть до середины 2027 года.
Поэтому возникают различные предположения о будущем Чалханоглу. Команда Интер проведет следующий матч в четверг утром по московскому времени. Эта игра пройдет в рамках клубного чемпионата мира, и команда Интер под руководством Кристиана Киву сыграет против Ривер Плейт.
Текущее состояние команды и травма Чалханоглу могут привести к изменениям в игре. Футбольные болельщики и специалисты уделяют большое внимание предстоящим матчам команды.