Alonso: Mbappe uchinchi o‘yinda maydonga tushmaydi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xavi Alonso yulduz hujumchi Kilian Mbappe haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Mbappe klub jahon chempionati guruh bosqichida maydonga tushmaydi. Alonso aytganidek, jamoa uning o‘quv jarayonida ishtirok etishidan mamnun, ammo u 1/8 final o‘yiniga tayyor bo‘lishini xohlaydi.
Bu haqda ispan mutaxassisi Sport.es sayti xabar berdi. Mbappe dastlabki ikki o‘yinni oshqozon-ichak infeksiyasi sabab ko‘rish imkoniyatidan mahrum bo‘lgan edi. Endi u jamoaga qaytib, o‘z holatini yaxshilamoqda.
Madridning "Real" jamoasi jahon chempionatining guruh bosqichining uchinchi turida Avstriyaning "Red Bull Zaltsburg" jamoasi bilan bellashadi. Ushbu o‘yin 27 iyun kuni Moskva vaqt bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Murabbiy Alonso aytganidek, jamoa Kilian Mbappe uchun eng yaxshi natijani ko‘zlaydi va uning salomatligi hamda tayyorgarligini birinchi o‘ringa qo‘yadi. Klub va murabbiylar jamoani muvaffaqiyatga yetaklash uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.
Ushbu o‘yin "Real" uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki jamoa ham g‘alaba uchun maydonga chiqadi.

Алонсо: Мбаппе в третьем матче не выйдет на поле
Главный тренер мадридского "Реала" Хави Алонсо высказался о звездном нападающем Килиане Мбаппе. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что Мбаппе не выйдет на поле в групповой стадии клубного чемпионата мира. Как сказал Алонсо, команда рада его участию в тренировочном процессе, но он хочет, чтобы тот был готов к игре 1/8 финала.
Об этом сообщает испанский специалист сайт Sport.es. Мбаппе изначально был лишен возможности увидеть первые две игры из-за кишечной инфекции. Теперь он возвращается в команду и улучшает свое состояние.
Мадридский "Реал" встретится с австрийским "Ред Булл Зальцбург" в третьем туре групповой стадии чемпионата мира. Этот матч начнется 27 июня в 04:00 по московскому времени.
Тренер Алонсо отметил, что команда стремится к наилучшему результату для Килиана Мбаппе и ставит его здоровье и готовность на первое место. Клуб и тренеры используют все возможности, чтобы привести команду к успеху.