Kelajakda turk klubi «Serik Belediyespor»ning bosh murabbiyi bo‘ladigan Sergey Yuran transfer rejalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U «Serik Belediyespor» jamoasiga rus futbolchilarini ham taklif qilishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Jamoada chet ellik futbolchilar uchun arizalarda sakkizta o‘rin borligi sababli, tarkibni shakllantirish masalasida ehtiyotkorlik bilan yondashish zarurligini ta’kidladi.
Shuningdek, avvalroq klub aksiyalarining 50 foizini «Khimki» klubining sobiq investorlaridan biri Tufan Sadigov sotib olgani haqida eslatib o‘tildi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, «Serik Belediyespor» Ikkinchi turk ligasi Qizil guruhida jamoalar jadvalida birinchi pog‘onada joylashgan.
Jamoa 34 turda jami 74 hisob ballini to‘pladi. Bu natija ular uchun katta muvaffaqiyat bo‘lib, kelgusi mavsumlarda ham yuqori natijalar ko‘rsatish uchun imkon yaratadi.
Sergey Yuran jamoani yanada kuchaytirish va raqobatbardosh qilish uchun yangi transferlar amalga oshirish niyatida ekanini aytdi. Bu esa klubning kelajagini yanada yorqin qiladi.

Сергей Юран привозит российских футболистов в «Серик Беледийеспор»
В будущем главным тренером турецкого клуба «Серик Беледийеспор» станет Сергей Юран, который высказал свои мысли о планах по трансферам. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он сообщил, что планирует предложить в команду российских футболистов. Поскольку в заявках для иностранных игроков есть восемь мест, он подчеркнул необходимость осторожного подхода к формированию состава.
Также ранее было упомянуто, что 50 процентов акций клуба купил один из бывших инвесторов клуба «Химки» Туфан Садигов. По итогам прошлого сезона «Серик Беледийеспор» занял первое место в таблице Красной группы Второй турецкой лиги.
Команда набрала в 34 турах в общей сложности 74 очка. Этот результат стал для них большим успехом и создаст возможности для достижения высоких результатов в следующих сезонах.
Сергей Юран заявил, что намерен провести новые трансферы для усиления команды и повышения её конкурентоспособности. Это сделает будущее клуба еще более ярким.