Vinisius "Real" bilan yangi shartnoma imzolamadi
Yulduzli braziliyalik futbolchi Vinisius Junior hozircha Madridning "Real" klubi bilan yangi ish shartnomasi bo‘yicha kelishuvga erishmagan. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda El Chiringuito nashri xabar berdi. Jurnalistlar ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar hali shartnoma imzolashga tayyor emas, chunki barcha tafsilotlar bo‘yicha kelishuvga erishilmagan. To‘liq kelishuvga erishilganda, 24 yoshli hujumchi "Qirollik" klubi tarixidagi eng yuqori maosh oladigan o‘yinchi bo‘lib qoladi.
Yangi shartnoma tomonlar o‘rtasida 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Vinisius 2018 yildan buyon "Real" safida o‘ynaydi. Uning amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oxirida tugaydi.
Braziliyalik futbolchining bozor qiymati taxminan 170 million yevroga baholanmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va yaqin kelajakda yakuniy qaror qabul qilinishi kutilmoqda.

Винисиус не подписал новый контракт с "Реалом"
Звёздный бразильский футболист Винисиус Жуниор пока не достиг соглашения с мадридским "Реалом" по новому трудовому контракту. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщает издание El Chiringuito. По данным журналистов, стороны пока не готовы подписывать контракт, так как не достигнуто соглашение по всем деталям. Когда будет достигнуто полное соглашение, 24-летний нападающий станет игроком с самой высокой зарплатой в истории "Королевского" клуба.
Новый контракт предполагается между сторонами до 2030 года. Винисиус играет за "Реал" с 2018 года. Его действующий контракт истекает в конце июня 2027 года.
Рыночная стоимость бразильского футболиста оценивается примерно в 170 миллионов евро. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и в ближайшем будущем ожидается окончательное решение.