Dortmund Borussiya yangi darvozabon – Patrik Dreves kelib qo‘shildi
32 yoshli nemis darvozaboni Patrik Dreves Dortmundning "Borussiya" klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi "Bohum" jamoasidan ko‘chib o‘tgan va bu transfer taxminan 250 ming yevroga baholanmoqda, deya xabar beradi Transfermarkt sayti. O‘tgan mavsumda nemis darvozabon "Bohum" safida barcha turnirlarda jami 22 o‘yin o‘tkazdi. Ushbu o‘yinlarda u umumiy hisobda 47 ta gol o‘tkazib yubordi, faqat ikki uchrashuvda darvozasini toza saqlay oldi.
Shu bilan birga, "Bohum" ikkinchi Bundesliga ligasiga tushib ketdi. Patrik Dreves futbol faoliyatini "Volfsburg" klubining akademiyasida boshlagan. Shuningdek, u karyerasida "Zandhauzen" va "Karlsrue" jamoalarida ham o‘ynagan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, "shmeylar"ning yangi futbolchisi atigi 500 ming yevro qiymatga ega deb baholanmoqda. Yangi jamoasida Dreves o‘z tajribasi va malakasini namoyon etib, darvoza himoyasini mustahkamlashga harakat qiladi. Uning o‘tgan yillardagi faoliyati va jamoalararo tajribasi "Borussiya" uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda.

Дортмундская Боруссия подписала нового вратаря – Патрика Древеса
32-летний немецкий вратарь Патрик Древес перешел в клуб "Боруссия" Дортмунд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист перебрался из команды "Бохум", и этот трансфер оценивается примерно в 250 тысяч евро, сообщает сайт Transfermarkt. В прошлом сезоне немецкий вратарь провел за "Бохум" в общей сложности 22 матча во всех турнирах. В этих играх он пропустил в общей сложности 47 голов, только в двух встречах смог сохранить свои ворота в неприкосновенности.
При этом "Бохум" вылетел во вторую Бундеслигу. Патрик Древес начал свою футбольную карьеру в академии клуба "Вольфсбург". Также он играл за команды "Зандхаузен" и "Карлсруэ".
Согласно данным Transfermarkt, новый игрок "шмелей" оценивается всего в 500 тысяч евро. В новой команде Древес будет стараться проявить свой опыт и квалификацию, укрепляя защиту ворот. Его деятельность в предыдущие годы и опыт в разных командах ожидается как важное дополнение для "Боруссии".