Kiryakov: Turkiya chempionati Djikiya uchun ideal variant
Sobiq Moskva “Dinamo” va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Sergey Kirjakov himoyachi Georgiy Jikiyning Turkiyaning “Antalyaspor” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi klub bilan ikki yillik shartnoma imzoladi. Kirjakovning aytishicha, “Antalyaspor” Jikiy uchun juda yaxshi variant hisoblanadi.
U karerasining so‘nggi bosqichida chet elda o‘ynashga loyiq. Biroq chet elda o‘ynash har doim oson emas, bu na dam olish, na pensiya, deb ta’kidladi sobiq hujumchi.
Shuningdek, u Turkiya chempionatida tezkor va texnik jihatdan raqobatbardosh futbolchilar ko‘pligini, shuning uchun Jikiy uchun oson bo‘lmasligini qo‘shimcha qildi. 2024/2025 yilgi mavsumda sobiq Moskva “Spartak” kapitanining faoliyati moliyaviy qiyinchiliklar tufayli faoliyatini to‘xtatgan Podmoskovye “Ximki” klubida o‘tgan.
Bu borada uning tajribasi va o‘yindagi o‘rnini hisobga olsak, yangi jamoada ham o‘zini ko‘rsatishga intilishi tabiiy. Jikiyning chet el klubi bilan shartnoma imzolashi uning professional karerasida yangi sahifa ochilishi sifatida baholanmoqda.

Кирьяков: Чемпионат Турции — идеальный вариант для Джикии
Бывший нападающий московского «Динамо» и сборной России Сергей Кирьяков высказался о переходе защитника Георгия Джикии в турецкий клуб «Антальяспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летний футболист подписал контракт с клубом на два года. По словам Кирьякова, «Антальяспор» является очень хорошим вариантом для Джикии.
Он заслуживает играть за границей на последнем этапе своей карьеры. Однако играть за границей всегда не просто, это не отдых и не пенсия, — подчеркнул бывший нападающий.
Он также добавил, что в чемпионате Турции много быстрых и технически подготовленных игроков, поэтому Джикии будет нелегко. В сезоне 2024/2025 года карьера бывшего капитана московского «Спартака» завершилась в клубе «Химки» Подмосковья из-за финансовых трудностей.
Учитывая его опыт и место в игре, естественно, что он будет стремиться проявить себя в новой команде. Подписание контракта Джикии с иностранным клубом рассматривается как новая страница в его профессиональной карьере.