Rossiya Futbol Soziyalarining prezidenti Aleksandr Dyukov Moskva «Torpedo» klubi bilan bog‘liq vaziyat bo‘yicha mustaqil tekshiruv o‘tkazilishini va’da qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub egasi va direktori hibsga olinganiga qaramay, jamoaga navbatdagi RPL mavsumida ishtirok etishga ruxsat berildi. Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, ularda ma’lum ma’lumotlar bor va huquq-tartibot organlaridan materiallar kelib tushmoqda.
Ehtimol, bu hujjatlar intizomiy komissiyada ko‘rib chiqilishi uchun tayyorlanadi. Bundan tashqari, RFС rahbari klubning moliyaviy kafolatlari borasida xavotir bildirdi. U jamoa mavsumni boshlagani holda keyinchalik chempionatdan chiqib ketishga majbur bo‘lishi kabi holatni qabul qilib bo‘lmas deb atadi.
«Torpedo» klubining egasi Leonid Sobolev va direktori Valeriy Skorodumov birinchi liga doirasidagi kamida uchta o‘yinda hakamlarga pora berishda gumon qilinib hibsga olingan. Shu bilan birga, klubning buxgalteri Elena Volkova uy qamog‘iga olindi.
Ushbu holatlar klub faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda va vaziyat yaqindan kuzatilmoqda. RFС ushbu masalani jiddiy nazoratga olgan va barcha zaruriy choralarni ko‘rmoqda.

RFS «Torpedo» состояние проверяет самостоятельно – Дюков
Президент Российского футбольного союза Александр Дюков пообещал провести независимое расследование ситуации, связанной с московским клубом «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на арест владельца и директора клуба, команде разрешено участвовать в следующем сезоне РПЛ. По словам Дюкова, у них есть определенная информация, и материалы поступают от правоохранительных органов.
Возможно, эти документы готовятся для рассмотрения дисциплинарной комиссией. Кроме того, глава РФС выразил обеспокоенность по поводу финансовых гарантий клуба. Он назвал недопустимым ситуацию, когда команда, начав сезон, может быть вынуждена покинуть чемпионат.
Владелец клуба «Торпедо» Леонид Соболев и директор Валерий Скородумов были арестованы по подозрению в даче взятки судьям как минимум в трех матчах первой лиги. При этом бухгалтер клуба Елена Волкова была помещена под домашний арест.
Эти обстоятельства негативно сказываются на деятельности клуба, и ситуация находится под пристальным наблюдением. РФС взял этот вопрос под серьезный контроль и принимает все необходимые меры.