Denisov “qizil-oq” jamoaning eng ko‘p tanqidga uchragan o‘yinchilaridan biri bo‘ldi. Moskva “Dinamo” jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavin esa jamoalar o‘rtasidagi RPL o‘yini so‘ngida Denisovni kuchsiz himoyachi deb atadi.
Titovning so‘zlariga ko‘ra, bu xatolar juda oqibatli bo‘lgan, aynan shu o‘yinlarda “Spartak” eng muhim ochkolarni yo‘qotgan.
Lekin har kim xato qilishi mumkin. Sportda turli vaziyatlar bo‘ladi.
Shuning uchun barcha aybni faqat Denisovga yuklash noto‘g‘ri. Ekspert shuningdek, himoyaning o‘ng qanotida Denisov va Roman Zobnin juftligi asosiy tanlov bo‘lishini aytdi, chunki Daniil Xlusevich murabbiylarning ishonchini oqlamayapti.
2024/2025 mavsumida Denisov Rossiya chempionati va Kubogida jami 36 ta o‘yin o‘tkazib, uchta golli uzatmaga mualliflik qildi.
22 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan bo‘lib, uning bozor qiymati 4 million yevroga teng. Bu ko‘rsatkich Denisovning jamoadagi ahamiyati va salohiyatini namoyon etadi.

Титов: Ошибки Денисова дорого обошлись Спартаку
Бывший капитан московского «Спартака» Егор Титов проанализировал недостатки защитника «красно-белых» Даниила Денисова в сезоне 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Денисов стал одним из самых критикуемых игроков команды. Нападающий московского «Динамо» Константин Тюкавин в конце матча между командами РПЛ назвал Денисова слабым защитником. По словам Титова, эти ошибки были очень серьезными, именно в этих матчах «Спартак» потерял самые важные очки.
Но каждый может ошибиться. В спорте бывают разные ситуации.
Поэтому неправильно перекладывать всю вину только на Денисова. Эксперт также отметил, что пара Денисов и Роман Забнин на правом фланге защиты должна стать основным выбором, так как Даниил Хлусевич не оправдывает доверия тренеров. В сезоне 2024/2025 Денисов провел 36 матчей в чемпионате России и Кубке, сделав три голевых передачи.
Действующий контракт 22-летнего футболиста рассчитан до 30 июня 2026 года, а его рыночная стоимость составляет 4 миллиона евро. Этот показатель демонстрирует значимость и потенциал Денисова в команде.