Bavariya Voltemadeni Myuller o‘rniga sotib olmoqda
Bavariya jamoasi Stuttgartning hujumchisi Nik Voltemadening transferini yaqin vaqt ichida yakunlashni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxen klubi 23 yoshli futbolchi bilan allaqachon kelishib olgan, biroq hozircha Stuttgart jamoasidan rasmiy rozilik olinmagan. Jurnalist Georg Xoltsnerning xabariga ko‘ra, Bavariya Voltemadeni faqat Garri Keynning o‘rnini bosuvchi sifatida emas, balki ketayotgan Tomas Myuller o‘rniga ham ko‘rmoqda.
Yuqori bo‘yli nemis hujumchisi nafaqat markaziy hujumchi, balki hujum ostida o‘ynash pozitsiyasida ham maydonga chiqishi mumkin. Myunxenliklar o‘zlarining yangi o‘yinchisini ko‘p qirrali sifatlari uchun yuqori baholamoqda. O‘tgan mavsumda Nik Voltemade Stuttgart safida 33 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urgan va uch marta assistentlik qilgan.
Hozirda davom etayotgan yoshlar Yevropa chempionatida esa u to‘rt o‘yinda olti gol urib, uch marta golga uzatma berib, jamoasining asosiy futbolchilaridan biri hisoblanadi. Bavariya uchun bu transfer jamoaning hujum liniyasini yanada kuchaytirish va kelajakda muhim o‘rin egallash imkoniyatini yaratadi.

Бавария покупает Вольтемадена вместо Мюллера
Команда Бавария планирует в ближайшее время завершить трансфер нападающего Штутгарта Ника Вольтемаде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мюнхенский клуб уже договорился с 23-летним футболистом, однако пока не получено официального согласия от команды Штутгарт. По словам журналиста Георга Хольцнера, Бавария рассматривает Вольтемаде не только как замену Гарри Кейну, но и как замену уходящему Томасу Мюллеру.
Высокий немецкий нападающий может выходить не только на позиции центрального нападающего, но и на позиции под нападающим. Мюнхенцы высоко оценивают своего нового игрока за его универсальные качества. В прошлом сезоне Ник Вольтемаде провел 33 матча за Штутгарт, забив 17 голов и сделав три голевые передачи.
В текущем молодежном чемпионате Европы он забил шесть голов в четырех матчах и отдал три голевые передачи, став одним из ключевых игроков своей команды. Для Баварии этот трансфер создаст возможность укрепить атакующую линию команды и занять важное место в будущем.