Transfer Veraning «Lokomotiv»ga o'tishi xavf ostida qolmoqda
Lokomotiv jamoasiga yarim himoyachi Lukas Vera tez orada qo‘shiladi, deb kutilgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda u Ximki klubida o‘ynagan. Rejaga ko‘ra, 28 yoshli argentinalik futbolchi juma kuni Moskvaga kelib, shartnoma imzolashi lozim edi.
Biroq, transfer amalga oshmasligi mumkinligi haqida ma’lumotlar mavjud. Chempionat nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Verega taklifni Saudiya Arabistonidan nomi oshkor etilmagan klub taklif qilgan. Ular futbolchiga hozirgi taklifdan 2,5 baravar ko‘proq maosh taklif qilishgan.
Shuning uchun Lukas endi Yaqin Sharqqa ko‘chib o‘tishga yaqin turibdi. Lokomotiv klubi Lukas Veraga oyiga 5 million rubl maosh berishni taklif qilgan edi. Shuningdek, o‘tgan Rossiya Premyer-Ligasi mavsumida Lokomotiv jamoasi musobaqani jadvalda oltinchi o‘rinda tamomlaganini eslatib o‘tish lozim.
Bu holat jamoaning kelgusi mavsum uchun rejalarini qayta ko‘rib chiqishga sabab bo‘lishi mumkin. Hozircha transfer jarayoni noaniq davom etmoqda va futbolchi bilan kelishuv qanchalik amalga oshishi vaqt o‘tishi bilan aniq bo‘ladi.

Трансфер Вернера в «Локомотив» остается под угрозой
Ожидалось, что полузащитник Лукаc Вера вскоре присоединится к команде «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне он играл в клубе «Химки». По плану, 28-летний аргентинский футболист должен был приехать в Москву в пятницу и подписать контракт.
Однако есть информация о том, что трансфер может не состояться. Согласно данным издания «Чемпионат», предложение Вере сделал клуб из Саудовской Аравии, название которого не раскрыто. Они предложили футболисту зарплату в 2,5 раза выше текущего предложения.
Поэтому Лукаc теперь близок к переходу на Ближний Восток. Клуб «Локомотив» предложил Лукаcу Вере зарплату в 5 миллионов рублей в месяц. Также стоит отметить, что в прошлом сезоне Российской Премьер-Лиги команда «Локомотив» завершила соревнование на шестом месте в таблице.
Эта ситуация может привести к пересмотру планов команды на следующий сезон. Пока процесс трансфера остается неопределенным, и насколько соглашение с футболистом будет достигнуто, станет ясно с течением времени.