Bavariya va Shtutgart o‘rtasida Voltemade bo‘yicha mojaro
Matbuotda "Bavariya" klubi hujumchi Nik Voltemade bilan shartnoma tuzishga kelishib olgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Nik Germaniya yoshlar terma jamoasi tarkibida yoshlar Yevropa chempionati yakuniga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ma’lum bo‘lishicha, Myunxen klubi 23 yoshli futbolchi bilan kelishuvga erishgan, ammo uning jamoasi "Shtutgart" bilan hali rasmiy muzokaralar boshlangan emas. Bild nashrining yozishicha, "Shtutgart" klubi "Bavariya"ning bunday harakatlaridan norozilik bildirgan.
Shvablar jamoasi tomonidan muzokaralar haqida oldindan xabardor qilinmagan va Voltemade bilan muloqot qilish uchun ular tomonidan ruxsat berilmagan. Shu sababli, "Shtutgart" yangi ma’lumotlardan hayratda qolgan. Shuningdek, Transfermarkt portali Nik Voltemadeni 30 million yevro qiymatida baholamoqda.
Bu yosh futbolchining yuqori darajada e’tibor qozonayotganini ko‘rsatadi. Hozirda futbol olamida Voltemade kelajagi va uning qaysi jamoada davom etishi haqida ko‘plab taxminlar mavjud.

Конфликт между Баварией и Штутгартом по поводу Волтемады
В прессе появились сообщения о том, что клуб "Бавария" договорился о контракте с нападающим Ником Вольтемаде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Ник готовится к финалу молодежного чемпионата Европы в составе молодежной сборной Германии. Известно, что мюнхенский клуб достиг соглашения с 23-летним футболистом, однако его команда "Штутгарт" пока не начала официальные переговоры. По информации издания Bild, клуб "Штутгарт" выразил недовольство действиями "Баварии".
Команда швабов не была заранее уведомлена о переговорах, и им не было разрешено общаться с Вольтемаде. Поэтому "Штутгарт" оказался в недоумении от новых данных. Кроме того, портал Transfermarkt оценивает Ника Вольтемаде в 30 миллионов евро.
Это свидетельствует о том, что молодой футболист привлекает внимание на высоком уровне. В настоящее время в футбольном мире существует множество предположений о будущем Вольтемаде и о том, в какой команде он продолжит свою карьеру.