Luis Chaves jamoa uchun katta yo‘qotish
Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Moskvadagi “Dinamo” jamoasining markaziy yarim himoyachisi Luis Chavesning jiddiy jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Chaves yaxshi zarba berish, aniq uzatmalar qilish va maydonda chinakam kurashchi sifatida ajralib turadi. Bu uning jamoa uchun katta yo‘qotish ekanligini ta’kidladi, chunki u jamoaning yetakchilaridan biri hisoblanadi. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Chaves Meksika milliy terma jamoasi safida o‘tkir xo‘jayindagi bog‘lamlarni shikastlagan.
Shu sababli legioner futbolni kamida yarim yil davomida tark etishga majbur bo‘ladi. Luis Chaves 2023 yildan beri “Dinamo” safida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda Moskvadagi klub uchun 27 o‘yinda maydonga tushdi, ularda uchta gol urdi va to‘rt golga assistentlik qildi. Bu futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi muhim va uning jarohati jamoa uchun katta zarba bo‘ldi.

Луис Чавес — большая утрата для команды
Российский тренер Игорь Колыванов высказался о серьезной травме центрального полузащитника московского «Динамо» Луиса Чавеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Чавес выделяется хорошими ударами, точными передачами и настоящей борьбой на поле. Он отметил, что это большая потеря для команды, так как он является одним из лидеров команды. Ранее стало известно, что Чавес повредил острые связки в составе сборной Мексики.
По этой причине легионер будет вынужден покинуть футбол как минимум на полгода. Луис Чавес играет за «Динамо» с 2023 года.
В прошлом сезоне он выходил на поле в 27 матчах за московский клуб во всех соревнованиях, забил три гола и сделал четыре голевые передачи. Вклад этого футболиста в команду важен, и его травма стала большим ударом для команды.