Rossiya milliy terma jamoasi sobiq yarim himoyachisi Denis Glushakov Rossiya Professional Futbol Ligasi (RPFL)ning eng yaxshi yosh futbolchilari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Metaratings bilan suhbatda Kislak va Batrakov nomlarini tilga oldi. Denis Glushakovning aytishicha, bu ikki futbolchi o‘zlarini yaxshi tomondan ko‘rsatgan, ammo ularning o‘yin sifati ba'zan o‘zgarib turadi.
Masalan, biri mavsum boshida kuchli o‘ynagan bo‘lsa, ikkinchisi mavsum oxirida yaxshi natijalar ko‘rsatgan. Lekin, u ta’kidlaganidek, futbolchi faqat jamoasi bilan birga yaxshi o‘ynashi mumkin, yagona o‘yinchi sifatida o‘zini ko‘rsata olmaydi. Batrakov Moskva “Lokomotiv” jamoasining o‘yinchisi bo‘lib, o‘tgan mavsumda 20 yoshli futbolchi 15 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Kislak esa poytaxtdagi CSKA akademiyasida o‘qigan, u bosh murabbiy Marko Nikolich davrida jamoaning asosiy yarim himoyachisi sifatida ajralib chiqqan. Shu bilan birga, u RPFLda bronza medali va Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan jamoasining muhim a’zosi bo‘lgan.
Glushakovning fikricha, bu yosh futbolchilar kelajakda yanada katta muvaffaqiyatlarga erishishadi, ammo ular jamoaviy o‘yin va barqarorlikni oshirishi lozim. Bu borada murabbiylar va jamoa rahbariyatining ham katta roli borligini ta’kidladi.
Shunday qilib, yosh futbolchilarning rivojlanishi va o‘sishi jamoaning umumiy natijalariga bevosita ta’sir ko‘rsatadi.

Денис Глушаков назвал лучших молодых футболистов РПЛ
Бывший полузащитник сборной России Денис Глушаков высказался о лучших молодых футболистах Российской Профессиональной Футбольной Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью Metaratings он упомянул имена Кисляка и Батракова. По словам Дениса Глушакова, эти два футболиста проявили себя с хорошей стороны, однако качество их игры иногда меняется.
Например, один из них хорошо играл в начале сезона, в то время как другой показал хорошие результаты в конце сезона. Но, как он отметил, футболист может хорошо играть только вместе с командой, в одиночку он не сможет себя проявить.
Батраков является игроком московского "Локомотива", в прошлом сезоне 20-летний футболист смог забить 15 голов.
Кисляк учился в академии ЦСКА в столице, он выделялся в качестве основного полузащитника команды в период главного тренера Марко Николича. При этом он был важным членом команды, которая завоевала бронзовую медаль в РПЛ и Кубок России.
По мнению Глушакова, эти молодые футболисты в будущем добьются еще больших успехов, но им необходимо улучшить командную игру и стабильность. Он подчеркнул, что в этом также велика роль тренеров и руководства команды.
Таким образом, развитие и рост молодых футболистов непосредственно влияют на общие результаты команды.