Hujumchi yarim himoyachi Rafinya Ispaniyalik futbolchi Niko Uilyamsning Barselona klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Niko yuqori darajadagi o‘yinchi hisoblanadi va klub uning transferi bilan qiziqishi tabiiy holat. Uilyams allaqachon Ispaniya terma jamoasi a’zosi bo‘lib, klub manfaatlari uchun mehnat qiladigan har qanday futbolchini jamoada ko‘rishdan mamnun bo‘lishlarini aytdi. O‘tgan mavsum Ispaniya chempionatida Niko Uilyams 29 ta o‘yin o‘tkazib, beshta gol urgan va beshta golga assistentlik qilgan.
Transfermarkt portali uning transfer qiymatini 70 million yevroga baholamoqda. Bu raqam futbolchining jahon futbolidagi o‘rnini va qanchalik qadrli ekanligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, Barselona jamoasi kuchli tarkib to‘plash maqsadida bunday yuqori saviyadagi futbolchilarni o‘z safiga qo‘shishni davom ettirmoqda. Rafinya jamoa uchun foydali futbolchi bo‘lishi kutilayotgan har bir yangi o‘yinchini iliq kutib olishini ta’kidladi.

Рафинья: Нико будет принят в команду Барселоны
Нападающий и полузащитник Рафинья высказался о переходе испанского футболиста Нико Уильямса в клуб Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Нико является игроком высокого уровня, и интерес клуба к его трансферу — это естественное явление. Уильямс уже является членом сборной Испании и сказал, что они будут рады видеть в команде любого футболиста, который будет работать на благо клуба. В прошлом сезоне в чемпионате Испании Нико Уильямс провел 29 матчей, забил пять голов и сделал пять голевых передач.
Портал Transfermarkt оценивает его трансферную стоимость в 70 миллионов евро. Эта цифра показывает место футболиста в мировом футболе и его ценность.
Кроме того, команда Барселона продолжает привлекать таких высококлассных футболистов в свои ряды с целью формирования сильного состава. Рафинья подчеркнул, что каждый новый игрок, который ожидается в команде, будет тепло встречен.