Tiknizyan Zenitdan ketib, Serbiyaga ko‘chdi
Andrey Arshavin, «Zenit» boshqaruv kengashi a’zosi, Nair Tiknizyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda futbolchi «Lokomotiv» klubidan «Crvena Zvezda»ga ko‘chib o‘tgan. Serbiya klubida Tiknizyan bilan uch yillik mehnat shartnomasi tuzilgan.
Arshavinning so‘zlariga ko‘ra, Tiknizyan ilgari «Zenit»ga yaqin bo‘lgan, maosh farqi katta bo‘lmagan, ammo bu endi o‘tgan voqea. Unga ko‘ra, «Lokomotiv» Tiknizyanni Rossiyada ushlab qolishni istamagan, chunki raqib klublar uni o‘z safiga qo‘shib olishlari mumkin edi.
Shuningdek, Arshavin «Lokomotiv» uchun Tiknizyanni boshqa davlat klubiga berish foydali bo‘lganini aytdi va futbolchining har doim Yevropaga yo‘nalgani haqida fikr bildirdi. «Crvena Zvezda» Serbiya chempioni hisoblanadi.
Jamoa Chempionlar Ligasi yo‘llanmasini olish uchun saralashning ikkinchi bosqichidan o‘z yo‘lini boshlaydi. Bu transfer futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda va u yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Тикнизян покинул Зенит и переехал в Сербию
Андрей Аршавин, член правления «Зенита», высказался о Наире Тикнизяне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно футболист перешел из клуба «Локомотив» в «Црвену Звезду». В сербском клубе с Тикнизяном заключен трехлетний трудовой контракт.
По словам Аршавина, Тикнизян ранее был близок к «Зениту», разница в зарплате была незначительной, но это уже прошлое. По его словам, «Локомотив» не хотел удерживать Тикнизяна в России, так как соперничающие клубы могли бы его подписать.
Также Аршавин отметил, что для «Локомотива» было выгодно отдать Тикнизяна в другой клуб страны и высказал мнение, что футболист всегда стремился в Европу. «Црвена Звезда» является чемпионом Сербии.
Команда начнет свой путь из второго раунда квалификации, чтобы получить путевку в Лигу чемпионов. Ожидается, что этот трансфер выведет карьеру футболиста на новый уровень, и он будет стремиться проявить себя в новой команде.