Venesuelalik hujumchi Xose Salomon Rondon, ilgari «Rubin», «Zenit» va CSKA klublarida o‘ynagan, Ispaniyaning La Liga chempionatiga qaytishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 35 yoshli futbolchi yaqin kunlarda yangi mavsumda «Oviedo» klubiga o‘tadi. Ushbu jamoa yaqinda La Ligaga ko‘tarilgan.
Hozirda Rondon Meksikaning «Pachuka» klubiga 2027 yilgacha shartnoma asosida bog‘langan, ammo Ispaniya klubi tajribali hujumchi uchun belgilanadigan simbolik tovon pulini to‘lash haqida kelishuvga erishgan. Bu Rondon uchun Ispaniya chempionatiga 2012 yildan beri birinchi marta qaytish bo‘ladi. O‘shanda u «Malaga» klubidan ketib, «Rubin»ga o‘tgan.
Shundan so‘ng uning faoliyati Rossiya, Angliya, Xitoy, Argentina va Meksika chempionatlarini qamrab oldi. Rondon o‘zining katta tajribasi bilan yangi klubiga sezilarli hissa qo‘shishni maqsad qilgan.
Uning o‘yini jamoaga yangi kuch va tajriba olib kelishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari Rondonning Ispaniyadagi qaytishini katta qiziqish bilan kutmoqda.

Хосе Рондон Ла Лиге вернуться готовится
Венесуэльский нападающий Хосе Саломон Рондон, ранее игравший в клубах «Рубин», «Зенит» и ЦСКА, готовится к возвращению в чемпионат Испании Ла Лига. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 35-летний футболист в ближайшие дни перейдет в клуб «Овьедо» в новом сезоне. Эта команда недавно поднялась в Ла Лигу.
В настоящее время Рондон связан контрактом с мексиканским клубом «Пачука» до 2027 года, однако испанский клуб достиг соглашения о выплате символической компенсации за опытного нападающего. Это будет первое возвращение Рондона в испанский чемпионат с 2012 года. Тогда он ушел из клуба «Малага» и перешел в «Рубин».
После этого его карьера охватила чемпионаты России, Англии, Китая, Аргентины и Мексики. Рондон намерен внести значительный вклад в новый клуб благодаря своему большому опыту.
Ожидается, что его игра принесет команде новую силу и опыт. Футбольные болельщики с большим интересом ждут возвращения Рондона в Испанию.