Madridning "Real" jamoasi yarim himoyachisi Federiko Valverde o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubni hech qachon tark etmasligini aytdi. Agar jamoa u bilan xayrlashmoqchi bo‘lsa, buning uchun unga qarshi juda qattiq choralar ko‘rishi kerak bo‘ladi, degan so‘zlarni aytdi. 26 yoshli futbolchi 2018 yildan beri Madridning yirik jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Uning amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan. Valverdening bozor qiymati taxminan 130 million yevroga teng hisoblanadi. O‘tgan mavsumda Ispaniya La Ligasida u 36 o‘yinda maydonga tushdi.
Federiko oltita gol urdi va to‘rt nafar jamoadoshiga gol kiritishda yordam berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoadagi o‘rnini va ahamiyatini yaqqol ko‘rsatadi.
Valverde o‘zining jiddiy mehnati va maydondagi harakati bilan muxlislar va mutaxassislarning e’tiborini qozongan futbolchilardan biridir.

Вальверде твердо хочет остаться в «Реале»
Полузащитник мадридского «Реала» Федерико Вальверде высказал свои мысли о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что никогда не покинет клуб. Если команда решит с ним расстаться, то ей придется принять очень жесткие меры, сказал он. 26-летний футболист защищает честь крупного мадридского клуба с 2018 года.
Его действующий контракт рассчитан до лета 2029 года. Рыночная стоимость Вальверде составляет примерно 130 миллионов евро. В прошлом сезоне в испанской Ла Лиге он вышел на поле в 36 матчах.
Федерико забил шесть голов и помог четырем товарищам по команде забить. Эти показатели ярко демонстрируют его место и значимость в команде.
Вальверде является одним из футболистов, которые привлекли внимание болельщиков и специалистов своим серьезным трудом и действиями на поле.