Sobiq futbolchi Dmitriy Homukha Moskva “Lokomotiv” jamoasining Rossiya chempionatining keyingi mavsumidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, yaqin kelajakda “Lokomotiv” jamoasi katta sovrinlarga erishishi qiyin, agar holatlar yaxshilanishga yuz tutmasa. Eng yaxshi holatda esa jamoa chempionat jadvalida birinchi beshlikdan joy olishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, o'tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Mikhail Galaktionov boshchiligidagi “Temiryo‘lchilar” Premyer-liga musobaqasida oltinchi o‘rinni egallashdi. Shu bilan birga, Rossiya chempioni birinchi bor “Krasnodar” jamoasi bo‘ldi.
Bu natija “Lokomotiv” uchun yangi qiyinchiliklar va raqobat muhitini anglatadi. Mutaxassislar fikricha, jamoa o‘z ish faoliyatini yaxshilab, samarali o‘yin ko‘rsatmasa, yuqori natijalarga erishishi oson bo‘lmaydi.
Shuning uchun yangi mavsumda “Lokomotiv” tarkibini kuchaytirish va strategiyasini qayta ko‘rib chiqish zarur. Futbol ixlosmandlari jamoaning kelajakdagi o‘yini va natijalariga katta umid bilan qaramoqda.

Локомотив в следующем сезоне останется только в пятерке
Бывший футболист Дмитрий Хомуха высказал свое мнение о перспективах московского «Локомотива» в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в ближайшем будущем команде будет трудно добиться больших трофеев, если ситуация не изменится к лучшему. В лучшем случае команда может занять место в первой пятерке чемпионата.
Напомним, по итогам прошлого сезона «железнодорожники» под руководством Михаила Галактионова заняли шестое место в Премьер-лиге. При этом чемпионом России впервые стала команда «Краснодар».
Этот результат означает для «Локомотива» новые трудности и конкурентную среду. По мнению экспертов, команде будет сложно добиться высоких результатов, если она не улучшит свою работу и не покажет эффективную игру.
Поэтому в новом сезоне необходимо усилить состав «Локомотива» и пересмотреть стратегию. Футбольные болельщики с большим ожиданием смотрят на будущие игры и результаты команды.