Marcel Lichka Rossiyada ishlashni xohlamaydi
Chex mutaxassisi Marsel Lichka, ilgari Rossiya chempionatida "Orenburg" va Moskva "Dinamo" jamoalarini boshqargan, faoliyatini xorijiy klublardan birida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Legalbet jurnalistlariga ma'lum bo‘lishicha, murabbiy Rossiyada ish topish variantlarini ko‘rib chiqmayapti. Lichka o‘zini Yevropa klubi safida sinab ko‘rishni xohlamoqda, ayniqsa Yevrokuboklarda qatnashadigan jamoada ishlash niyatida.
Eslatib o‘tamiz, Marsel 2023-yil iyulidan 2025-yil mayigacha "oq-ko‘k" deb nomlanuvchi jamoaning bosh murabbiyi bo‘lgan. Chex murabbiy rahbarligida Moskva jamoasi 2023/2024 yilgi Rossiya chempionatida uchinchi o‘rinni egallagan.
Bu esa uning murabbiylik salohiyati va jamoani raqobatbardosh darajaga olib chiqa olishini ko‘rsatadi. Endilikda Lichka faoliyatini Yevropa maydonlarida davom ettirish va yangi tajribalar orttirishni maqsad qilgan.
Bu qaror unga xalqaro tajriba oshirish imkonini beradi va kelajakdagi ish faoliyatida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Марсель Личка не хочет работать в России
Чешский специалист Марсель Личка, ранее возглавлявший команды "Оренбург" и московское "Динамо" в российском чемпионате, может продолжить свою карьеру в одном из зарубежных клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналистам Legalbet стало известно, что тренер не рассматривает варианты трудоустройства в России. Личка хочет попробовать себя в европейском клубе, особенно намерен работать в команде, участвующей в еврокубках.
Напомним, что Марсель с июля 2023 года по май 2025 года был главным тренером команды, известной как "бело-голубые". Под руководством чешского тренера московская команда заняла третье место в российском чемпионате 2023/2024 годов.
Это свидетельствует о его тренерском потенциале и способности вывести команду на конкурентоспособный уровень. Теперь Личка нацелен продолжить свою карьеру на европейских площадках и получить новый опыт.
Это решение даст ему возможность повысить международный опыт и будет иметь важное значение в его будущей профессиональной деятельности.