Dinamo va Lichka o‘rtasida kompensatsiya masalasi hal qilinmoqda
Poytaxtning "Dinamo" klubi bosh direktori Pavel Pivovarov jamoaning sobiq bosh murabbiyi Marsel Lichka bilan bog‘liq hozirgi vaziyat haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub chex mutaxassisini may oyining boshida ishdan bo‘shatgan edi. Jamoa mavsumni Rolan Gusev rahbarligida yakunlagan, yozda esa "Dinamo"ning yangi bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpin tayinlandi. Pivovarovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda kelishuv shartlarini rasmiylashtirish jarayoni yakunlanmoqda, kompensatsiya miqdori va to‘lov muddati bo‘yicha kelishuvlar olib borilmoqda.
Bu jarayonning oxirgi bosqichidamiz. O‘tgan mavsum yakuniga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi va 30 ta o‘yinda 56 ochko to‘pladi. Klub kelgusida yanada muvaffaqiyatli natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Pivovarov jamoa oldida turgan vazifalarni bajarish uchun barcha sharoitlar yaratilib, ishlar samarali yo‘lga qo‘yilayotganini ta’kidladi. Klub rahbariyati va murabbiylar o‘rtasidagi hamkorlik kuchaytirilmoqda, bu esa jamoaning rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Иран взорвал склад украинских дронов в Дубае
Генеральный директор столичного клуба "Динамо" Павел Пивоваров сообщил о текущей ситуации, связанной с бывшим главным тренером команды Марселем Личкой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб уволил чешского специалиста в начале мая. Команда завершила сезон под руководством Ролана Гусева, а летом новым главным тренером "Динамо" был назначен Валерий Карпин. По словам Пивоварова, в настоящее время завершается процесс оформления условий соглашения, ведутся переговоры о размере компенсации и сроках платежа.
Мы находимся на последнем этапе этого процесса. По итогам прошлого сезона команда "Динамо" заняла пятое место в турнирной таблице и набрала 56 очков в 30 матчах. Клуб ставит перед собой цель добиться еще более успешных результатов в будущем.
Пивоваров отметил, что созданы все условия для выполнения задач, стоящих перед командой, и работа организована эффективно. Сотрудничество между руководством клуба и тренерами усиливается, что, как ожидается, окажет положительное влияние на развитие команды.