Valeriy Karpin: Dinamo jamoasi chempion bo‘lishga intilmoqda
Poytaxtning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin qiziqarli savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisdan joriy jamoa tarkibini o‘z rahbarligida 2009 va 2011/2012 yillarda Rossiya Premyer-ligasida ikkinchi o‘rinni egallagan “Spartak” tarkibi bilan solishtirish so‘raldi. Karpinning ta’kidlashicha, turli davrlarni va yillarni solishtirish to‘g‘ri emas. Unga ko‘ra, hozirgi futbolchilar hech bo‘lmaganda kuchsiz emas va jamoa chempionlik uchun kurashmoqda.
“Turli davrlarni solishtirish odatiy hol, ammo bu taqqoslash to‘g‘ri emas. Hozirgi futbolchilar aniq kam emas, umid qilamizki, chempion bo‘lamiz”, deb ma’lum qildi Karpin “Match TV”ga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum “Dinamo” jamoasi Rossiya chempionatida beshinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa mavsumni bosh murabbiy Roland Gusev rahbarligida yakunladi, klub Marcel Lichka bilan munosabatlarni tugatgach. Bu natija jamoa uchun yangi bosqichlarni anglatadi va kelajakdagi maqsadlar sari intilishlarni davom ettirish muhimligini ko‘rsatadi.
Hozirgi tarkibning imkoniyatlari yuqori baholanmoqda va muxlislar va mutaxassislar oldindan katta natijalarni kutishmoqda.

Валерий Карпин: команда Динамо стремится стать чемпионом
Главный тренер столичной команды "Динамо" Валерий Карпин ответил на интересный вопрос. Об этом сообщает Euro-football.ru.
У специалиста спросили, как текущий состав команды можно сравнить с составом "Спартака", который под его руководством занимал второе место в Российской Премьер-Лиге в 2009 и 2011/2012 годах. По словам Карпина, сравнивать разные эпохи и годы неправильно. По его мнению, нынешние футболисты как минимум не слабее, и команда борется за чемпионство.
“Сравнение разных эпох — это обычное дело, но такое сравнение неправильно. Нынешние футболисты определенно не хуже, надеемся, что мы станем чемпионами”, — заявил Карпин в интервью "Матч ТВ". В прошлом сезоне команда "Динамо" заняла пятое место в чемпионате России.
Команда завершила сезон под руководством главного тренера Роланда Гусева, после того как клуб разорвал отношения с Марселем Личкой. Этот результат означает новые этапы для команды и подчеркивает важность продолжения стремлений к будущим целям.
Возможности текущего состава высоко оцениваются, и болельщики и специалисты ожидают больших результатов.