Messiga "Kamp Nou" stadionida hurmat ko‘rsatish rejalashtirilmoqda
Yelena Fort, Barselona klubi boshqaruv a’zosi, Lionel Messi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Udan so‘rashgan edi, Messi yangilangan "Kamp Nou" stadionining tantanali ochilish marosimida ishtirok etadimi, deb. Fort ochilish marosimi haqida aniq javob bermadi, lekin qayd etdi-ki, qayta ta’mirlangan stadionda Messiga albatta hurmat ko‘rsatish marosimi o‘tkaziladi. U ta’kidlashicha, Messi uchun ehtirom ko‘rsatish "Kamp Nou" to‘liq ta’mirlangach amalga oshirilishi kerak.
Chunki Messi "Barselona" tarixidagi eng yaxshi futbolchidir. Lionel Messi 2021 yil yozida "Barselona"ni tark etdi. O‘sha paytda klub moliyaviy qiyinchiliklar tufayli futbolchiga yangi shartnoma taklif qila olmadi.
Shu sababli Messi boshqa jamoaga o‘tishga majbur bo‘ldi. Yelena Fortning so‘zlariga ko‘ra, Messi "Kamp Nou"da alohida ehtiromga sazovor bo‘lishi shubhasizdir.
Bu tadbir stadion to‘liq tayyor bo‘lgach amalga oshiriladi. Shunday qilib, "Barselona" klubining afsonasi uchun alohida hurmat marosimi tashkil qilinadi.

Мессиу планируется оказать уважение на стадионе "Камп Ноу"
Елена Форт, член правления клуба "Барселона", ответила на вопрос о Лионеле Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ей задали вопрос, примет ли Месси участие в торжественной церемонии открытия обновленного стадиона "Камп Ноу". Форт не дала четкого ответа на вопрос о церемонии открытия, но отметила, что в обновленном стадионе обязательно будет проведена церемония почтения Месси. Она подчеркнула, что данное почтение должно состояться после полного ремонта "Камп Ноу".
Поскольку Месси является лучшим футболистом в истории "Барселоны". Лионель Месси покинул "Барселону" летом 2021 года. В то время клуб не смог предложить игроку новый контракт из-за финансовых трудностей.
Поэтому Месси был вынужден перейти в другую команду. По словам Елены Форт, Месси, безусловно, заслуживает особого почтения на "Камп Ноу".
Это мероприятие состоится после полной готовности стадиона. Таким образом, для легенды клуба "Барселона" будет организована особая церемония почтения.